شما اینجا هستید
اخبار IT » موضوع رمز ارزها در کمیسیون اقتصادی

موضوع رمز ارزها در کمیسیون اقتصادی

موضوع رمز ارزها در کمیسیون اقتصادی ،رئیس کل بانک مرکزی گفت: موضوع رمز ارزها، اثر بسیار مهم و بسزایی در اقتصاد کشور دارد، به همین دلیل این موضوع در جلسات آتی هیأت دولت بررسی می‌شود.

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی، در حاشیه جلسه صبح امروز هیأت دولت با اشاره به موضوع رمز ارزها اظهار کرد: این موضوع در کمیسیون اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی برای آن اخذ شد. در گذشته هم گفتم و البته وزیر اقتصاد هم اعلام کرد که این موضوع باید در دولت بحث شود.

وی افزود: موضوع رمز ارزها پیچیدگی‌های زیاد دارد، امروز این موضوع در دولت بحث شد و مقرر شد که مجددا در جلسات دولت بحث شود تا ابعاد قضیه مورد بررسی قرار بگیرد.

همتی اظهار کرد: آثار موضوع رمز ارزها در اقتصاد کشور و روابط تجاری کشور باید بررسی شود که تا چه اندازه می توان روی آن اطمینان داشت و تکیه کرد.

وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که این موضوع در دولت جمع بندی نشود، نمی توان به بررسی نهایی دست یافت. در جلسات آتی دولت حتما این موضوع بررسی می‌شود.

همتی با بیان اینکه هفت تا هشت بدهکار دانه درشت بانکی دارای چند هزار میلیارد تومان بدهی هستند، ‌ گفت:‌ معاون اول رئیس جمهوری دستور داد گزارشی درباره این افراد برای طرح در جلسه هفته آینده کمیسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی تهیه شود.

رئیس کل بانک مرکزی درباره مصوبه دیروز مجلس برای تسویه سود و بدهی تسهیلات بانکی گفت:‌ این مصوبه با هماهنگی بانک مرکزی و کمیسیون اقتصادی مجلس بوده که نظرات بانک مرکزی نیز در آن تامین شده است.

وی تاکید کرد: براساس این مصوبه برای کسانی که کمتر از ۲ میلیارد تومان بدهی دارند، تعیین تکلیف می شود، ‌ اما بحث بدهکاران عمده و بزرگ بانکی متفاوت دارد.هفت تا هشت دانه درشت هستند که موضوع آنها در کمیته فرادستگاهی بانک مرکزی در حال بررسی است و رقم بدهی آنها به چند هزار میلیارد تومان می رسد.

همتی خاطر نشان کرد: اکنون به سوی ثبات اقتصادی می رویم. آرامشی که اکنون در جامعه وجود دارد، ناشی از این موضوع است. امیدواریم با تمهیداتی که پیش بینی شده این روند را ادامه دهیم. ارز اکنون در وضعیت باثباتی قرار دارد که امیدواریم این روند ادامه یابد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!