نماینده شهرکرد ،عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: رفع مشکلات کنونی کشور در عرصه‌های سیاسی، اقصادی و اجتماعی نیازمند فرهنگسازی صحیح است.

احمد راستینه هفشجانی روز شنبه در نشست با مدیران و فعالان فرهنگی چهارمحال و بختیاری که در دفتر امام جمعه شهرکرد برگزار شد، اظهار داشت: سیاست‌ورزی خردمندانه را باید با فرهنگسازی در کشور حاکم کنیم و برای ارتقای دانش سیاسی مردم باید کارهای عمیق فرهنگی انجام گیرد.

وی ادامه داد: در حوزه اقتصاد نیز به شدت نیازمند فرهنگسازی هستیم و جبهه فرهنگی انقلاب رسالت مهمی برعهده دارد تا بتواند مولفه‌های اقتصاد مقاومتی را به خوبی نهادینه کند.

نماینده شهرکرد

نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نرخ بالای بیکاری این استان، یکی از مهمترین دلایل آن را نبود فرهنگ کارآفرینی دانست و گفت: چهارمحال و بختیاری استان غنی از نظر منابع خدادادی است اما رتبه نخست بیکاری را در کشور دارد چرا که هنوز فرهنگ کارآفرینی در این استان نهادینه نشده است.

راستینه از دیگر چالش‌ها نبود فرهنگسازی مناسب در کشور را در حوزه ورزش و تحرک بدنی دانست و افزود: سال گذشته ۳۸۴ هزار فوتی در کشور به ثبت رسید که ۳۱۱ هزار نفر آن به دلیل بیماری‌های غیرواگیر جان خود را از دست دادند که بخش مهمی از آن  به تحرک بدنی و ورزش برمی‌گردد.

وی با تاکید بر حمایت از هنرمندان و فعالان فرهنگی کشور و استان، خاطرنشان کرد: فرهنگ و هنر انقلاب از شیوع کرونا آسیب شدیدی دید و باید برای کمک به وضعیت این قشر بیش از پیش توجه شود.

در این نشست برخی از فعالان فرهنگی استان به بیان مطالبات، انتقادات و نیازمندی های حوزه فرهنگ پرداختند.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.