نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس گفت: تنها راه‌حل بلندمدت مشکل مسکن، ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال است. حجت‌الاسلام امیرقلی جعفری گفت: تنها راه‌حل بلندمدت مشکل مسکن، ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال است.

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عقب‌ماندگی در ساخت مسکن و مشکلات اقتصادی سبب تورم فزاینده‌‌ای در این حوزه شده است.

وی افزود: مجلس با راهکارهایی مانند تصویب طرح جهش تولید مسکن و اخذ مالیات از واحدهای مسکونی خالی و طرح ساماندهی اجاره‌بها درصدد کنترل وضعیت موجود است.

جعفری اضافه کرد: هچنین سران سه قوه با تصویب میزان افزایش اجاره‌بها در شهرهای بزرگ ۲۵ درصد و شهرهای کوچک ۲۰ درصد تعیین شده اما این مصوبه است و بنده تاکنون دستورالعمل اجرایی آن را ندیده‌ام و هر چه سریع‌تر باید به دستگاه‌ها ابلاغ شود.

وی توضیح داد: این مصوبه سران سه قوه شاید برای کوتاه‌مدت بهترین تصمیم باشد اما برای بلندمدت باید همان تولید سالانه یک میلیون مسکن در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون بازار مسکن و وضعیت مشاورین املاک در کشور سر و سامان ندارد و بسیاری از قراردادهای اجاره در سامانه املاک وارد نمی‌شود.

وی با ابراز گلایه از وضعیت ساخت مسکن در قالب نهضت ملی مسکن در استان، اضافه کرد: در برخی از مناطق شهرستان بروجن هنوز زمین تحویل داده نشده و اگر در مناطقی هم که زمین دارند عملیات اجرایی بسیار کُند است.

جعفری افزود: تذکری هم در این خصوص به وزیر مسکن و شهرسازی دادم و بارها هم به مسئولان استانی گلایه کرده‌ام.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.