نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به حادثه اخیر حرم رضوی (ع) و شهادت ۲ طلبه گفت: انقلاب اسلامی ایران با شهادت شکل گرفته است و دشمن بداند این انقلاب با شهادت تداوم و بقاء می‌یابد و به مقصد می‌رسد.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرکز چهارمحال و بختیاری در مصلای امام خمینی (ره) شهرکرد تاکید کرد: قشرهای مختلف انقلابی، جوانان، مومنان و روحانیون در عرصه‌های گوناگون پیشگام بوده‌اند و در این مسیر روحانیون پیش‌قدم برای شهادت هستند.

وی با اشاره به فعالیت روحانیون در میدان علم و جهاد افزود: شهیدان اصلانی و دارایی «شهیدان حادثه اخیر حرم رضوی (ع)» با کوله‌باری از جهاد به شهادت رسیدند و البته این شهیدان نخستین و آخرین شهید در این راه نیستند و بسیاری غبطه می‌خوردند که کاش جای آن‌ها بودند.

نکونام با اشاره به اقدامات تروریستی استکبار جهانی علیه جمهوری اسلامی یادآور شد: این اقدامات مقاومت، جهاد و کینه عمومی مردم ما، علیه دشمنان را صد چندان می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد اظهار داشت: استکبار جهانی با ترورها و استفاده ابزاری از برجام، سازمان‌های بین‌المللی، حکام وابسته و رسانه‌ها خود نمی‌تواند مقاومت مردم جمهوری اسلامی را کم کند بلکه باعث تقویت این مقاومت می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت کنونی روحانیون در عرصه تبلیغ گفت: مردم قدر جمهوری اسلامی را می‌دانند و ‌دشمن با این اقدامات به جایی نمی‌رسد.

نکونام به لزوم بهره‌مندی از فرصت‌های ماه مبارک رمضان اشاره و تاکید کرد: مردم با حضور بیشتر خود در این ماه، مساجد را پُر کنند و از مزیت‌های ماه مبارک رمضان بهره‌مند شوند و ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای این امر مهم، رفع مشکلات و حفظ استقلال همه‌جانبه کشور است.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد به ۲۰ فروردین‌ماه روز ملی فناوری هسته‌ای و روز هنر انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها علم را مساله اصلی جامعه برای رسیدن به تعالی دانسته‌اند.

وی با اشاره به نامگذاری سال‌جاری از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به‌نام «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» یادآور شد: کشوری که مبانی علمی قوی نداشته باشد و براساس علم حرکت نکند، جامعه‌ای وابسته است.

نکونام کُند پیش رفتن برجام را به‌علت ایستادگی مسوولان برابر زیاده‌خواهی دشمن دانست و گفت: حقیقت انقلاب اسلامی ایران بر پایه مبانی عاشورایی، غدیری، مهدوی و اسلام ناب محمدی است.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد تاکید کرد: هنرمندان انقلاب اسلامی این حقیقت را با زبان هنر ساری و جاری کنند و جلوی دشمنان بایستند.

وی با اشاره به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص جهاد تبیین افزود: اجازه ندهیم حقیقت انقلاب اسلامی مخدوش شود بلکه باید حقیقت دینی و اعتقادی این انقلاب در جامعه ترسیم و زمینه ایستادن جلوی دشمنان فراهم باشد.

نکونام به دهم ماه مبارک رمضان سالروز ارتحال حضرت خدیجه (س) اشاره و تصریح کرد: این بانو الگوی واقعی و تمام عیار برای مردان و زنان است و با ایثار، دارایی‌های خود را در اختیار پیامبر اکرم (ص) قرار داد و در زمانی به حضرت محمد (ص) دل داد که ایشان هنوز پیامبر نشده بودند.

وی با اشاره به ۲۱ فروردین‌ماه سالروز فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تاسیس حساب صد امام و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یادآور شد: این فرمان برای رفع مشکل مسکن در کشور صادر شد که هنوز هم ادامه دارد و امید است در دولت سیزدهم کمک ویژه‌تری به این مساله شود.

نکونام اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سالهای فعالیت خود به‌عنوان نهادی نقش‌آفرین در تامین مسکن فعالیت داشته است.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.