نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: داشتن بصیرت تنها به ۹ دی ۸۸ خلاصه  نمی‌شود بلکه مساله فراگیر و ضرورت همیشگی جامعه اسلامی است.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام روز سه‌شنبه در آیین گرامیداشت نهم دی‌ماه که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، با تسلیت وفات حضرت زهرا(س)، افزود: بصیرت مردم در ۹ دی ۸۸ پایه‌های نظام را مستحکم کرد چرا که اگر مردم بصیر کشور وارد میدان نمی‌شدند و جلوی تداوم فتنه را نمی‌گرفتند،ریشه انقلاب می‌سوخت و ضایعه بزرگی بر کشور تحمیل می‌شد.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد

وی با بیان اینکه هیچ عاملی جز مردم نمی‌توانست به فتنه ۸۸ خاتمه دهد، تصریح کرد: این بصیرت و بیداری ضرورت همیشگی جامعه است چرا که در حال حاضر نیز با فتنه‌های بسیاری روبرو هستیم که جز با ایستادگی و بصیرت مردم نمی‌توان آن را خنثی کرد.

امام جمعه شهرکرد خاطر نشان کرد: خسارت‌های جانی، اقتصادی، علمی، حیثیتی، سیاسی و از همه مهمتر امیدی که در دل دشمن ایجاد شد از جمله خسارت‌هایی است که در پی شکل‌گیری فتنه ۸۸ بر کشور تحمیل شد.

نکونام، تحریم‌های ظالمانه دشمن را  فتنه دوران حاضر دانست و گفت: دشمن تلاش دارد با تحت فشار قرار دادن معیشت مردم و کشاندن مسئولان به پای میز مذاکره، اهداف شوم خود را از این طریق دنبال کند اما باید هوشیار باشیم که مذاکرات برجامی عاملی برای شعله‌ور شدن آتش فتنه در کشور نشود.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: بی‌شک باید مساله تحریم شکسته شود و راه‌های برون رفت از آن پیگیری شود اما این موضوع نیاز به بصیرت و هوشیاری دارد.

نکونام همچنین با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: شکل‌گیری دولتی کارآمد، شجاع، دلیر و مدبر که حافظ انقلاب و ارزش‌های آن باشد نیاز به بصیرت مردم دارد.

وی در ادامه مکتب شهید قاسم سلیمانی را نمونه بارز بیداری و بصیرت دانست و گفت: با الگوگیری از این مکتب که نمونه والایی از وحدت، همگرایی، تواضع، مردمی بودن و ولایت‌مداری است می‌توان فتنه‌های پیش رو را به خوبی دفع کرد.

روز ۹ دی در تقویم ایران با عنوان «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» نامگذاری شده است. از ۹ تا ۱۹ دی با عنوان دهه بصیرت در کشور نامگذاری شده است.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.