نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: تشکیل و فعالیت قرارگاه‌های کمک مومنانه و محسنانه ،از نقاط برجسته در تاریخ جمهوری اسلامی ایران و الگویی برای آیندگان کشور است.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام روز یکشنبه در نشست هماهنگی پانزدهمین رزمایش مواسات و کمک مومنانه چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: در دوران شیوع ویروس کرونا، تشکیل و فعالیت قرارگاه‌های کمک مومنانه و محسنانه در سراسر کشور اقدامی قابل‌توجه در خدمت‌رسانی مطلوب‌تر به بیماران کرونایی بود.

وی افزود: گروه‌هایی نیز در سراسر کشور به موازات این قرارگاه‌ها برای خدمت‌رسانی به نیازمندان در دوران شیوع ویروس کرونا فعال شد.

نکونام تصریح کرد: در این دوران، اختصاص کمک‌های مومنانه و محسنانه از سوی مردم، دستگاه‌های اجرایی  و نهادهای حمایتی به‌طور مطلوبی فعال شد و در زمینه تامین جهیزیه، حمایت از زوج‌های جوان و تهیه اقلام، وسایل و تجهیزات نیازمندان کمک کردند.

وی یادآور شد: تمامی گروه‌های مختلف برای مقابله با سویه جدید احتمالی ویروس کرونا باید آماده باشند و این نوع کمک‌های مومنانه ، با بهره‌مندی از منابع اعتباری ملی و خیران نیک‌اندیش ادامه‌دار و مستمر باشد.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد اظهار داشت: در این راستا باید اطلاع‌رسانی و تبلیغات به‌موقع شود.

وی با اشاره به فرارسیدن فصل بازگشایی مدارس گفت: تمامی دانش‌آموزان نیازمند استان باید از طرح مِهر و سایر طرح‌های حمایتی بهره‌مند شوند.

نکونام ۳۱ شهریورماه سال‌روز آغاز جنگ تحمیلی علیه جمهوری اسلامی و هشت سال دفاع مقدس را اوج افتخارآفرینی اعلام و تاکید کرد: دفاع مقدس باید برای نسل‌های آینده حفظ و زنده نگه داشته شود.

وی افزود: دستاوردهای دوران دفاع مقدس و اقدامات انجام شده برای کمک‌های مومنانه و محسنانه در دوران شیوع ویروس کرونا برای مردم نمایش داده و اطلاع‌رسانی شود.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد تصریح کرد: افراد آموزش دیده از گروه‌های جهادی، سپاه پاسداران و بسیج سازندگی برای کمک به کادر سلامت، بهداشت و درمان معرفی شوند تا با کمبود نیروی انسانی در حوزه واکسیناسیون و مقابله علیه ویروس کرونا مواجه نشویم.

وی یادآور شد: طرح مهرواره اوج سازمان تبلیغات اسلامی با هدف امام‌محوری و مسجدمحوری در محله‌ها اجرایی شود.

نکونام اظهار داشت: اجرای این طرح‌ها باعث بالندگی انقلاب و جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.

در دوران شیوع ویروس کرونا ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال کمک مومنانه با همکاری نهادهای حمایتی استان در قالب بسته‌های معیشتی، بهداشتی، جهیزیه، بخشش اجاره بهای اماکن و کارت هدیه نقدی جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع شده است.

پانزدهمین رزمایش مواسات و کمک مومنانه چهارمحال و بختیاری همزمان با رژه خودرویی به‌مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه هفته جاری در بلوار آیت‌الله کاشانی شرقی (کاشانی جدید) شهرکرد برگزار خواهد شد.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا ۲۸ شهریورماه، ۲۱۱ هزار و ۹۷۷ مورد تست مولکولی تشخیص ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری گرفته شده که براساس آن ۷۵ هزار و ۷۰۸ مورد مبتلای به بیماری کووید ۱۹ در استان شناسایی شده است.

براساس جدیدترین رنگ‌بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرستان‌های شهرکرد، فارسان، بروجن، لردگان، بن، سامان، اردل و کیار در وضعیت قرمز (پُرخطر) و شهرستان‌های کوهرنگ و خانمیرزا در وضعیت زرد (خطر متوسط) شیوع ویروس کرونا قرار دارند.

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری گفت: در دوران شیوع ویروس کرونا ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال کمک مؤمنانه با همکاری نهادهای حمایتی در استان جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع شد. نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد

سردار پاسدار علی‌محمد اکبری روز یکشنبه در نشست هماهنگی پانزدهمین رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: این میزان کمک در ۱.۵ سال گذشته و در قالب بسته‌های معیشتی، بهداشتی، جهیزیه، بخشش اجاره بهای اماکن و کارت هدیه نقدی جمع‌آوری و بین نیازمندان استان توزیع شده است.

وی افزود:‌ در این مدت ۱۰ رزمایش کمک مؤمنانه از سوی سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری و تعدادی رزمایش نیز از سوی دستگاه‌های اجرایی و نهادهای حمایتی استان برگزار شد.

اکبری تصریح کرد: سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری هم‌زمان با هفته دفاع مقدس سال‌جاری سه هزار بسته معیشتی جدید تهیه کرده است که در شهرستان‌های ۱۰ کانه استان بین نیازمندان توزیع می‌کند.

وی یادآور شد:‌ پانزدهمین رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه چهارمحال و بختیاری همزمان با رژه خودرویی به‌مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه هفته جاری در بلوار آیت‌الله کاشانی شرقی (کاشانی جدید) شهرکرد برگزار خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) چهارمحال و بختیاری نیز گفت: امسال سه هزار و ۵۰۰ تا چهار هزار خانواده آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا به افراد زیرپوشش این نهاد حمایتی در استان اضافه شده‌اند که البته این افراد به‌صورت مقطعی، خدمات حمایتی دریافت می‌کنند.

جاسم محمدی تاکید کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) چهارمحال و بختیاری در طرح‌های احسان و اطعام مهدوی ماه رمضان سال‌جاری افزون‌بر ۵۰ میلیارد ریال درآمدزایی کرد.

وی یادآور شد: از ابتدای ماه محرم سال‌جاری تاکنون ۱۱۵ هزار پُرس غذای گرم و هشت هزار و ۶۰۰ بسته مواد غذایی به ارزش ۵۲ میلیارد ریال بین نیازمندان توزیع شد و این طرح تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

محمدی تصریح کرد: به‌مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید در طرح شور عاطفه‌ها از ۲۶ شهریورماه جاری تاکنون ۱۰ میلیارد ریال کسب درآمد داشته‌ایم.

وی اظهار داشت: هفتم مهرماه سال‌‍جاری یکی از خیران نیک‌اندیش هفت هزار و ۳۰۰ بسته نوشت‌افزار را بین دانش‌آموزان نیازمند چهارمحال و بختیاری توزیع می‌کند.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) چهارمحال و بختیاری نیز گفت: شهریورماه جاری در طرح احسان غدیر، ۲۰ هزار بسته غذای گرم بین نیازمندان استان توزیع شد.

محمود ابراهیمی تاکید کرد: در طرح همدلی احسان چهار هزار و ۳۰۰ بسته معیشتی به ارزش ۱۶ میلیارد ریال، در طرح پویش مشق احسان چهار هزار و ۷۰۰ بسته معیشتی به ارزش هشت میلیارد ریال و در طرح احسان سلامت با ۴۰ هزار بسته به ارزش ۱۰ میلیارد ریال تا دهم مهرماه سال‌جاری بین نیازمندان چهارمحال و بختیاری توزیع می‌شود.

وی افزود: همزمان با شیوع ویروس کرونا تعدادی دستگاه المیناتور و کپسول اکسیژن به ارزش سه میلیارد ریال از سوی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) استان به دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد اهداء شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر چهارمحال و بختیاری نیز گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۱۷ میلیارد ریال کمک هزینه درمانی به افزون‌بر ۸۰۰ نفر از بیماران کرونایی نیازمند استان پرداخت شده است.

ایرج کیانی تصریح کرد: در این مدت بانک امانات تجهیزات پزشکی جمعیت هلال‌احمر راه‌اندازی و تجهیزاتی مانند کپسول اکسیژن، اکسیژن‌ساز، واکر و سایر اقلام مورد نیاز به‌صورت رایگان و به‌طور امانت در اختیار سه هزار نفر مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در استان قرار گرفت.

وی یادآور شد:‌ در دوران شیوع ویروس کرونا ۱۰۰ هزار ماسک در اختیار نیازمندان استان قرار گرفت.

 کیانی اظهار داشت: جمعیت هلال‌احمر استان در قالب طرح مواسات و همدلی با همکاری استان زنجان ۵۰۰ بسته معیشتی، ۵۰۰ دست پوشاک، ۶ هزار بطری آب معدنی و ۲ دستگاه تصفیه آب را به کپرنشینان شهرستان نهبندان استان خراسان جنوبی کمک کرد.

وی گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید بسته‌های پوشاک و نوشت‌افزار بین نیازمندان استان توزیع می‌شود.

مسوول قرارگاه جهادی امام رضا (ع) چهارمحال و بختیاری نیز گفت: در سال گذشته ۷۵۰ سری و امسال تاکنون ۲ هزار سری جهیزیه بین نیازمندان استان توزیع شده است.

مجید حیدری تاکید کرد: هر کدام از این جهیزیه‌ها شامل ۲۰ قلم کالای اساسی مانند یخچال‌فریزر، فرش، اجاق گاز، سرویس خوراک‌پزی، جارو برقی، لباسشویی، آب‌میوه‌گیری، چرخ گوشت و اقلام دیگر بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری نیز گفت: چهارشنبه هفته جاری به‌مناسبت سال تحصیلی جدید یک‌هزار و ۵۰۰ بسته مِهر تحصیلی بین دانش‌آموزان مقطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم استان توزیع می‌شود.

حجت‌الاسلام حسن امیری تصریح کرد: هر کدام از این بسته‌ها سه میلیون ریال ارزش اقتصادی دارد.

وی با اشاره به توزیع ۱۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان چهارمحال و بختیاری در روز چهارشنبه هفته جاری افزود:‌ در دوران شیوع ویروس کرونا ۳۵ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان استان توزیع شد که سه هزار بسته آن مربوط به سال‌جاری است.

امیری یادآور شد: از ابتدای ماه محرم تاکنون ۳۰ هزار پُرس غذا بین نیازمندان توزیع، به ۳۸ هیات مذهبی کمک و ۲۱۰ راس گوسفند با محوریت امام‌زادگان و بقاع متبرکه استان ذبح و قربانی شده است.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.