نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت:‌بسیج در تمامی عرصه‌ها هوشیار و در برابر ترفندهای مختلف دشمنان بیدار است.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مرکز چهارمحال و بختیاری در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) شهرکرد با گرامی‌داشت هفته بسیج تاکید کرد: امام خمینی (ره) با استقرار انقلاب اسلامی، عَلَم بسیج را برافراشتند تا این انقلاب از آفت‌های مختلف دشمنان مصون بماند و در برابر مکر مکاران حفظ شود.

نکونام روش انقلاب اسلامی ایران را بر مبنای مکتب اعلام و تصریح کرد: پاس‌داشت این انقلاب و تلاش برای جلوگیری از فاصله انداختن بین انقلاب و مکتب باید مورد توجه همگان باشد.

وی بسیج را حافظ و نگهدارنده انقلاب دانست و یادآور شد:‌ بسیج با افتخار در میدان حضور دارد و برای دفاع از انقلاب اسلامی جان می‌دهد و در برابر دشمن می‌ایستد و بسیج اجازه نمی‌دهد مسائل گذشته و ضایعات برجامی برای کشور به‌وجود بیاید.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به مواجه انقلاب اسلامی با دشمنان داخلی و خارجی اظهار داشت: دشمنان این مملکت اکنون به‌دنبال برجسته کردن مساله مذاکرات و سوق دادن کشور به سمت ضایعات برجامی هستند.

وی با اشاره به حضور کشورهای مختلف برای کمک به دشمن بعثی در دوران دفاع مقدس گفت: ‌استکبار جهانی با این اقدام خود ،در طول هشت سال جنگ تحمیلی، نه تنها موفقیتی کسب نکرد بلکه ایران را به خود باورمندتر کرد.

نکونام به ۱۰ آذرماه سالروز شهادت آیت‌الله سید حسن مدرس و روز مجلس اشاره و تاکید کرد: ‌شهید مدرس یک عالم وارسته، مجاهد، شجاع، مبارز و حامی ملت و کشور و در عین حال فردی استکبارستیز و بیگانه‌ستیز بود.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری

وی افزود: وجود شهید مدرس برای رضا شاه قابل تحمل نبود و مدتی پس از تبعید به کاشمر به دست عوامل رژیم به شهادت رسید.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد به سالگرد شهادت دکتر محسن فخری‌زاده از دانشمندان هسته‌ای کشور اشاره و تصریح کرد: شهید فخری‌زاده، انسانی مؤمن، متقی، گمنام و ناشناخته بود که حتی در زمان شهادتش بسیاری افراد با روحیات، علم، افکار و دانش وی آشنا نبودند.

وی یادآور شد: آمریکا و اسرائیل نمی‌توانند وجود این دانشمندان را تحمل کنند اما به‌ازای هر شهیدی که از جمهوری اسلامی می‌گیرند، شهدای زنده فراوانی در کشور وجود خواهد داشت.

نکونام در ادامه با اشاره به مساله آب به‌عنوان دغدغه مردم چهارمحال و بختیاری در روزهای اخیر اظهار داشت:‌ این روزها نباید آن‌قدر درگیر نزاع‌ها و مطالبه‌گری‌ها شویم که مساله اصلی یعنی دعا به درگاه خداوند برای بارش رحمت الهی فراموش شود.

وی گفت: ‌امروز باید درک کنیم که هیچ آبی وجود ندارد و بر سر هیچ دعوا است، اما وضعیت سد زاینده‌رود هم مطلوب نیست و آب در کف این سد قرار دارد.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد تاکید کرد: اکنون ذخیره پشت سد زاینده‌رود ۱۸۰ میلیون مترمکعب و خروجی این سد ۲ برابر ورودی آن است.

وی تقاضا و مطالبه مردم در مسائل مرتبط با آب را مربوط به مدیریت عدل‌محور آب در تمامی دوران‌ها و پرهیز از لابی‌گری و زد و بند در این حوزه دانست و افزود: اکنون بخش عمده‌ای از مشکلات، مربوط به توجه نکردن به این مطالبه مربوط می‌شود.

نکونام تصریح کرد:‌ اگر دولتمردان سابق به این مساله توجه داشتند امروز شاهد این رودررویی‌ها نبودیم و توپ در زمین مردم نمی‌افتاد.

وی با اشاره به مشکل آب در تمامی استان‌های کشور یادآور شد: ‌دولت باید راه حل عملی رفع این مشکل را بیندیشد که البته دولت سیزدهم برای یافتن راه حلی مناسب در این بخش مصمم است.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به اعلام مطالبات و صدای مردم در حوزه آب اظهار داشت:‌ دولت‌های قبل در این بخش تدبیر نکردند و البته نباید چوب آن را به دولت سیزدهم زد و  ‌به‌ همین منظور با دولت سیزدهم همکاری می‌کنیم تا مدیران پُرتلاش آن راه حل برون‌رفت از این مشکلات را بیندیشند.

نکونام از حضور همگانی و وحدت‌آفرین و شعورمندی مردم و قشرهای مختلف چهارمحال و بختیاری درخصوص مسائل مرتبط با آب تشکر و تاکید کرد:‌ در این اقدام مردم میدان به بدخواهان، رسانه‌های بیگانه، دشمنان ندادند و از تعرض به ارزش‌ها و اسلام جلوگیری کردند.

وی در ادامه با قدردانی از زحمات اقبال عباسی استاندار سابق چهارمحال و بختیاری افزود: غلامعلی حیدری استاندار جدید فرزند شهید و فردی خوشنام در استان است که برای انتخاب وی به‌عنوان استاندار وفاق خوبی در استان وجود داشت.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد تصریح کرد: امروز روند وحدت، همراهی، همکاری همه‌جانبه  و شرایط خوبی در استان داریم و اکنون وقت اقدام است.

وی یادآور شد: در همین راستا جمعه شب پس از نماز مغرب و عشاء نشستی بزرگ و وحدت‌بخش با هدف تحکیم وحدت، وفاق استانی و اعلام همبستگی با استاندار جدید چهارمحال و بختیاری و با حضور تمامی فعالان استان در عرصه‌های مختلف در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) شهرکرد برگزار می‌شود.

نکونام اظهار داشت: هر چند مشکلات زیاد است اما دولت شرایط خوبی از برای خدمت‌رسانی دارد و قرار است اختیارت استانی زیاد شود، به‌همین منظور می‌توان از این فرصت استفاده و چهارمحال و بختیاری را بر روی ریل وحدت و همراهی هدایت کرد.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.