نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری ،حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام قبل از ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی و بیان مطالبات فرهنگی با حضور رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: مجلس به فرموده حضرت امام(ره) در راس امور است و تبعاً چیزی بالاتر از فرهنگ در مجموعه اسلامی وجود ندارد. انقلاب نشأت گرفته از فرهنگ و پایه‌گذاری بر اساس فرهنگ است.

وی گفت: قانون اساسی انقلاب کاملا ً از اسلام شکل گرفته که این به معنای فرهنگ است و آنچه که درون نظام جاری می‌شود و مردم با آن مواجه می‌شوند آن، فرهنگ نام دارد.

 نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری افزود: سیاست، اقتصاد، مسائل اجتماعی، مسائل دولت و تعامل آن با مردم، سیاست‌های خارجی و … هر آنچه درون کشور جاری است باید از فرهنگ نشأت گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری

وی بیان داشت: مجلس به هر دلیلی تا به حال نقش خوبی در زمینه فرهنگ ایفا نکرده است و اما در این دوره از مجلس فرصت مناسبی است که نقش ویژه‌ای داشته باشد که این مجلس به تعبیر رهبر معظم انقلاب، مجلس انقلابی است.

نکونام خاطرنشان کرد: نباید اجازه داد چهره‌های عرفانی مظلوم واقع شوند، باید بین علم و عرفان آشتی واقع شود. باید همه امور و سبک زندگی ما از اسلام نشأت گیرد.

وی گفت: باید به گونه‌ای عمل شود که تمام لوایح و طرح‌ها در کشور حتما پیوست فرهنگی داشته باشند و هیچ چیزی بدون پیوست فرهنگی صورت نگیرد.

نکونام تصریح کرد: کارخانه، خانواده، اداره، وزارت خانه، مدیر و… باید با پیوست فرهنگی شکل گیرد و اگر همه‌ امور با نگاه فرهنگی پیش رفت به خوبی مسائل حل می‌شود، باید به جایی رسید که اگر مدیری فرهنگ غربی حاکم کرد، محاکمه شود.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به هرج و مرج در مسائل فرهنگی کشور، عنوان داشت: مسئله فرهنگ بسیار عمیق است که باید بسیار مایه گذاشت که فرصت ۴ ساله مجلس بسیار کم است. مسئله فرهنگ مختص یک استان نیست، بلکه این مسئله نظام جمهوری اسلامی ایران است که باید در کلان پیگیری شود.

نکونام تصریح کرد: در خود شما عزیزان باید قوت انگیزه ایجاد شود، تنها مطالبه کافی نیست و باید دانست خودمان هم باید کار انجام دهیم و نباید سکوت کرد، امید است خروجی این جلسه قوت بخشی به انگیزه‌های کاری باشد.

وی با اشاره به ضرورت وحدت، اظهار داشت: باید یک مجموعه متشکل منسجم به هم پیوسته شویم، موازی کاری‌ها بد نیست چرا که هدف یکی است اما مهم این است که عمده کارهای صورت گرفته ضابطه‌مند و با پشتوانه فرهنگی و قانون‌مدار باشد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: هر چه می‌توانیم باید به یکدیگر پیوست، تک‌روی‌ها، طرد و متهم کردن و نفاق در مجموعه‌های فرهنگی و انقلابی جایگاه ندارد و باید وحدت تقویت شود.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.