نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری گفت: برخی‌ افراد از روستاهای دوردست پس از چندین ساعت در راه ماندن خود را برای حل مشکلات به مرکز استان می‌رسانند اما گاها از رئیس و یا کارمندان می‌شنوند برو فردا بیا.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام ظهر امروز در دیدار با رئیس سازمان ثبت املاک کشور با بیان اینکه مردم امروز نیازمند خدمت هستند، گفت: هر دستگاهی باید با توجه به وظایفش به مردم خدمت بی‌منت ارائه دهد و مردم را راضی نگه دارد.

نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه سرگردانی در ادارات یکی از مشکلات امروز مردم است، افزود: برخی‌ افراد از روستاهای دوردست پس از چندین ساعت در راه ماندن خود را برای حل مشکلات به مرکز استان می‌رسانند و اگر در آن لحظه مدیر دستگاه پاسخگوی این مردم نباشد قطعا نارضایتی به بار می‌آورد.

مدیران پشت میزنشین خود را جای مردم نمی‌گذارند

وی با بیان اینکه البته تا کنون شکایتی از دستگاهی در این خصوص نشده، ادامه داد: اما معمولاً از این اتفاقات مشاهده شده و مدیران پشت‌ میزنشین خود را جای این مردم نمی‌گذارند و به راحتی به مردم می‌گویند فردا بیا.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه سیستم اداری ما سیستم کارراه‌اندازی نیست، توضیح داد: اقداماتی برای رفع این مشکل شده است اما کافی نیست اگر این مشکلات حل شود قطعاً مراجعات مردمی به سمت دفتر امام جمعه کمتر می‌شود زیرا که ما وظیفه اجرایی نداریم اما ناکارآمدی ادارات حضور ارباب رجوع در این دفتر را بیشتر می‌کند.

ذات نظام جمهوری اسلامی خدمت است

وی افزود: ذات نظام جمهوری اسلامی خدمت است، اما گاهی مردم نارضایتی‌هایی از دستگاه‌ها در شکل‌های مختلف حل نشدن مشکل و یا پاسخ درست از مسئول نشنیدن می‌بینند و همین موارد منجر به اعتراض می‌شود.

نکونام با بیان اینکه نظارت جدی بر تک‌تک کارمندان روشی برای جلوگیری از نارضایی مردم است، گفت: فعالیت در حوزه ثبت املاک خیلی شفاف نیست و نزاع‌هایی در بین مردم حتی به خاطر یک متر زمین به وجود می‌آید و ممکن است سال‌ها به طول بینجامد که سرعت بخشیدن به سند‌دار شدن املاک کمک بزرگی در این حوزه خواهد کرد.

وی ادامه داد: شیخ شبان یکی از روستاهایی است که از این دست اختلافات بسیار دارد و زمانی که آیت‌الله رئیسی در پست رئیس قوه قضاییه بودند به این روستا سفر کردند و قول حل اختلافات را در ۳ ماه دادند که از آن قول تا به امروز ۳ سال می‌گذرد و هنوز حل مشکل به جایی نرسیده است.

نکونام در پایان بیان کرد: چند روستای استان نیز با اوقاف مشکل دارند که امیدواریم روزی مشکلات املاکی مردم این استان با دستگاه‌ها و ادارات مختلف حل شود.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.