شما اینجا هستید
اخبار IT » نوآوری و خلاقیت در دانشگاه‌ها سبب ایجاد اشتغال پایدار می‌شود

نوآوری و خلاقیت در دانشگاه‌ها سبب ایجاد اشتغال پایدار می‌شود ،رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی چهارمحال و بختیاری گفت: وجود برنامه توسعه مبنی بر تدوین نقش دانشگاه‌ها و داشتن خلاقیت و نوآوری از مولفه‌های مهم در ایجاد شغل است و نقشی که دانشگاه‌ می‌تواند برای شغل پایدار و مولد ایجاد کند ورود به حوزه نوآوری است.
به گزارش خبرگزاری چهارمحال، فرید براتی عصر امروز در همایش تعاون، کارآفرینی و اشتغال با اشاره به نرخ بیکاری در استان اظهار داشت: متاسفانه امروزه بحران بیکاری از مشکلات موجود در کشور بوده که همچنان تداوم دارد.
وی با بیان اینکه خلاقیت و نوآوری باید در دانشگاه جریان پیدا کند، افزود: دانشگاه‌ها به عنوان یک ضلع از نیروی کار محسوب می‌شوند که برای عبور از معضل بیکاری لازم است جریان نوآوری و خلاقیت در کشور بررسی و نسبت به آن شناخت کامل صورت گیرد.
رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: رشد اقتصادی، وجود برنامه توسعه مبنی بر تدوین نقش دانشگاه‌ها و داشتن خلاقیت و نوآوری از مولفه‌های مهم در ایجاد شغل است و نقشی که دانشگاه‌ می‌تواند برای شغل پایدار و مولد ایجاد کند ورود به حوزه نوآوری و خلاقیت است.
براتی از راه‌اندازی نخستین مرکز رشد نوآوری دانشگاه علمی و کاربردی در شهرک صنعتی بروجن در آینده نزدیک خبر داد و تصریح کرد: راه‌اندازی این مراکز با نوآوری و خلاقیت دانشجویان در ارتباط است.
وی با اشاره به اینکه ۱۲ مرکز علمی و کاربردی در استان وجود داشت، گفت: از این تعداد فعالیت ۴ مرکز به دلیل خصوصی تلقی شدن آن‌ها در ساختار فعالیت خود متوقف شدند که در حال حاضر ۴ هزار و ۲۰۰ نفر دانشجو در رشته‌های مختلف در سامانه به ثبت رسیده‌اند.
رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: باید ذهنیت دانش‌آموزان را به سمت اشتغال مولد معطوف کرد تا برای ایجاد شغل در آینده با مشکل مواجه نشوند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!