واحد صنفی متخلف در چهارمحال و بختیاری ،رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت : در نظارت‌ تیم‌های ستاد استانی کرونا از اصناف، ۱۰۱ واحد صنفی متخلف در این خصوص شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شد.

سید راشد جزایری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار چهارمحال آنلاین افزود: از این تعداد  چهار واحد متخلف پلمب شده است.

وی از انجام پنج هزار و ۱۳۱ مورد بازرسی از اصناف استان خبر داد و گفت: این بازرسی‌های از سوی ۸۴ تیم فعال در استان انجام می‌گیرد و این بازرسی‌ها با تصمیم ستاد استانی کرونا در روزهای آینده شدت بیشتری به خود می‌گیرد.

وی همچنین از فعالیت زیرزمینی برخی واحدهای صنفی نیز گلایه کرد و افزود: مردم برای حفظ سلامتی خود و دیگران با تصمیمات و مصوبات ستاد کرونا همراهی کنند، ولی چنانچه افرادی در این خصوص بی‌توجه باشند تحت عنوان تهدید علیه بهداشتی عمومی به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری، با تاکید بر استفاده همگانی از ماسک، تصریح کرد: در مردادماه افزایش ۱۵ درصدی رعایت پروتکل‌های بهداشتی را نسبت به تیرماه شاهد هستیم اما انتظار می‌رود مردم نسبت به استفاده از ماسک اهتمام بیشتری به کار گیرند.

جزایری همچنین از رعایت نامناسب پروتکل‌های بهداشتی در تاکسی‌های درون شهری استان انتقاد کرد و گفت: کمترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان در تاکسی‌های درون شهری است که استفاده نکردن رانندگان از ماسک و بی‌توجهی به رعایت فاصله اجتماعی از جمله این موارد است.

چهارمحال و بختیاری بر اساس اعلام ستاد ملی کرونا در وضعیت هشدار قرار دارد.

ویروس کرونا که باعث بروز کووید  ۱۹ شده، بسیاری از کشورهای جهان را درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.