شما اینجا هستید
اجتماعی » پارک‌های بازی جذاب‌تر شوند

پارک‌های بازی جذاب‌تر شوند

پارک‌های بازی جذاب‌تر شوند ،مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: پارک‌های بازی برای تقویت ذهن خلاقانه و تعاملات کودکان نیازمند جذابیت‌های بیشتری هستند.

مرضیه جلیل‌پور روز دوشنبه در دیدار از پارک طبیعت کودک اظهار داشت: با جذاب کردن بیشتر فضای پارک‌ها رویاهای کودکان به حقیقت تبدیل می‌شود.

وی ادامه داد: ضروری است تا مکان‌هایی برای تقویت انتزاعی و ابداعی کودکان در فضای پارک در نظر گرفته شود و امکانات کوهنوردی و زمین بازی با ظاهری جذاب فرصت لذت بردن را برای همه کودکان به ویژه کودکان دارای معلولیت فراهم کند.

جلیل پور تصریح کرد: الهام گرفتن از علوم مختلف برای درست کردن وسایل بازی به منظور آموزش غیرمستقیم کودکان از محیط اطرافشان، ایجاد فضایی برای ماسه بازی و گل بازی که سبب نشاط در آنها می‌شود از دیگر راهکارهای جذاب کردن پارک‌های بازی است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به محدودیت‌های سبک زندگی شهرنشینی، افزود: امروزه بیشتر خانواده‌ها در آپارتمان‌ها زندگی می‌کنند و والدین به دلایل مشغله کاری، کمتر کنار فرزندان خود هستند و زمینه برا بروز توانمندی‌های کودکان کمتر فراهم می‌شود و کودکان جذب فضای مجازی می‌شوند.

جلیل‌پور خاطر نشان کرد: بازی کردن در فضای باز، مهارت‌هایی نظیر رعایت حقوق دیگران حین بازی، رشد فیزیکی و روانی، مهارت‌های تمرکزی و توجهی را درکودک تقویت می‌کند و نگاه کودک به دنیای پیرامون خود عوض می‌شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری با قدردانی از مدیریت پارک کودک آلمون در ایجاد فضایی خلاقانه همچون کاشت گیاهان و اجازه لمس حیوانات توسط کودکان بر توسعه چنین فضاهایی تاکید کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!