پنجمین دوره المپیاد ورزشی دانشجویان سراسر کشور در شهرکرد از شنبه شب کار خود را در ۶ رشته ورزشی آغاز کرد و مشعل این بازی‌ها در مرکز چهارمحال و بختیاری روشن شد.

پنجمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان با حضور بیش از ۲ هزار دانشجو آغاز شد تا دانشجو برای ۲ بخش دختران و پسران انجام می شود.

این المپیاد در بخش دختران با حضور ۹۵۰ دانشجو تا ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ در رشته‌های شطرنج، دارت، فریزبی، هفت سنگ مهارتی، دوچرخه سواری، هندپلو، آمادگی جسمانی، طناب زنی برگزار خواهد شد.

المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان در بخش پسران نیز با حضور هزار و ۱۰۰ دانشجو از ۲ تا ۵ شهریورماه به میزبانی دانشگاه شهرکرد و در رشته‌های شطرنج، دارت، فریزبی، هفت سنگ مهارتی، دوچرخه سواری، هندپلو، آمادگی جسمانی، طناب زنی برگزار برگزار می‌شود.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رییس سازمان امور دانشجویان گفت: بی‌شک این شور و نشاط در بین دانشجویان در المپیادهای ورزشی به پویایی دانشگاه‌ها در آغاز سال تحصیلی جدید کمک خواهد کرد.

هاشم داداش‌پور در آیین افتتاحیه این المپیاد افزود: برگزاری چهار المپیاد بزرگ فرهنگی و ورزشی دانشجویان در تابستان امسال، بعد از ۲ سال تعطیلی دانشگاه‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا، نشان دهنده عزم و همت وزارت علوم برای افزایش شور و نشاط و سلامت جسم و روان دانشجویان است.

رییس سازمان امور دانشجویان در ادامه توجه به ورزش بانوان را یک ضرورت مهم عنوان کرد و گفت: دختران دانشجوی امروز، همسران و مادران آینده این کشورند و سلامت این قشر یعنی سلامت بخش اعظم و به نوعی سلامت کل جامعه است که این نگاه، رویکرد سازمان امور دانشجویان در برنامه‌ریزی بلندمدت برای ارتقا جایگاه ورزش بانوان خواهد بود.

رییس دانشگاه شهرکرد نیز گفت:با توجه به فاصله زمانی آخرین برگزاری المپیاد ورزشی در کشور با اجرای دوباره این المپیادها روند ورزش در دانشگاه‌های کشور فعال شد.

یاسر پیرعلی افزود: افزون بر هزار نفر از دختران سراسر کشور از ۸۳ دانشگاه در این المپیاد حضور دارند که جانی دوباره به فضای ورزشی دانشگاه شهرکرد داد.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.