شما اینجا هستید
اجتماعی » پهپاد محلول‌پاش در جنگل‌های چهارمحال و بختیاری آزمایش شد

پهپاد محلول‌پاش در جنگل‌های چهارمحال و بختیاری آزمایش شد ،مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: پهپاد محلول‌پاش برای نخستین‌بار در جنگل‌های چهارمحال و بختیاری آزمایش شد. به گزارش خبرگزاری چهارمحال آنلاین ، علی محمدی‌مقدم شامگاه سه‌شنبه در حاشیه سم‌پاشی جنگل‌های بلوط در منطقه مشایخ چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: سم‌پاشی و محلول‌پاشی به‌وسیله پهپاد برای اولین‌بار در سازمان‌ جنگل‌ها و مراتع در سطح کشور در این استان انجام شد.وی با اشاره به روش تله فرمونی افزود: در سال‌های گذشته روش‌های متفاوتی از جمله استفاده از تله فرمونی برای به دام انداختن حشره نر برای جلوگیری از افزایش جمعیت این آفت و مبارزه بیولوژیکی با استفاده از سم باکتریایی که هیچ‌گونه خطری برای محیط‌زیست، انسان، پرندگان و حیوانات ندارد انجام شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با اشار به وسعت جنگل‌های بلوط و صعب‌العبور بودن منطقه مبارزه با آفت جوانه‌خوار بلوط بیان کرد: به ‌صورت زمینی و با نیروی انسانی محدود امکان‌پذیر نبود همچنین استفاده از بالگرد به‌ دلیل هزینه بالا و نداشتن قدرت مانور بالا در برخی مناطق به‌صرفه و مؤثر نبود.
محمدی‌مقدم خاطرنشان کرد: به همین دلیل ما به ‌دنبال یک روش جدید با هزینه کم برای مبارزه با آفت جوانه‌خوار بلوط در جنگل‌های چهارمحال و بختیاری بودیم که شرکت دانش‌بنیان از استان فارس پهپاد مجهز به دوربینی را طراحی کرده بود که می‌توانست در مناطق صعب‌العبور بر روی درخت بلوط هدایت متمرکز و شود و از ارتفاع کم محلول را بر روی درخت بلوط بپاشد.
وی گفت: این پهپاد محلول‌پاش برای اولین‌بار در جنگل‌های چهارمحال و بختیاری آزمایش شد و به دست مهندسان ایرانی ساخته شده است و این اقدام در راستای حمایت از تولیدات ایرانی صورت گرفت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!