پویش بدون قیمت نخریم در شهرستان بروجن ،رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجن از آغاز پویش مردمی “بدون قیمت نخریم” در این شهرستان در راستای خودداری از خرید کالاهای بدون قیمت خبر داد.

مظاهر ربیعی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار چهارمحال آنلاین تاکید کرد: این پویش به‌ منظور سلامت بازار در حوزه کالا و خدمات و ایجاد شرایط مناسب برای خرید مصرف‌کنندگان آغاز شده است.

وی افزود: یکی از موثرترین راهکارهای تنظیم بازار، برچسب قیمت کالا و خدمات از سوی متصدیان واحدهای صنفی است.

ربیعی تصریح کرد: الزام واحدهای صنفی به درج قیمت بر روی کالا مهم‌ترین هدف راه‌اندازی و آغاز پویش “بدون قیمت نخریم” در بروجن به‌شمار می‌رود.

وی یادآور شد: در صورت پیوستن مردم به پویش “بدون قیمت نخریم” و خودداری از خرید کالاهای بدون قیمت، باعث کاهش فروش واحدهای صنفی متخلف است که همین عامل بهترین جریمه برای آن‌ها است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بروجن تاکید کرد: درج نکردن قیمت ۴۰ درصد تخلف‌های اصناف را به خود اختصاص می‌دهد.

وی اظهار داشت: در راستای نظارت بهینه بر بازار و با توجه به اهمیت نقش موثر برچسب قیمت و صدور فاکتور در افزایش شفافیت بازار عرضه کالا و خدمات و کاهش تخلف‌های اقتصادی و به‌منظور جلوگیری از تضییع حقوق مصرف‌کنندگان و اجحاف به قشرهای آسیب‌پذیر جامعه، رعایت ضریب‌های سود مصوب درج قیمت روی اجناس، نصب نرخ‌نامه و ارایه صورت‌حساب معتبر به مشتریان ضروری و لازم‌الاجرا است.

ربیعی تصریح کرد: رعایت تمامی موارد یاد شده، از سوی بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بروجن با جدیت رصد و پایش می‌شود.

وی گفت: شهروندان می‌توانند از طریق سامانه ۱۲۴ گزارش واحدهای صنفی متخلف را به اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بروجن اعلام کنند.

براساس فصل هشتم قانون نظام صنفی و قانون تعزیرات حکومتی، درج نکردن قیمت کالا و خدمات به ‌عنوان تخلف صنفی به‌شمار می‌رود و عرضه‌کنندگان کالا و خدمات موظفند قیمت کالا یا خدماتی که عرضه می‌کنند را در معرض دید مصرف‌کنندگان قرار دهند.

بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.