شما اینجا هستید
اجتماعی » پيگير مطالبات دانشجويان در خصوص بهسازي و نوسازي خوابگاه‌ها هستيم

پيگير مطالبات دانشجويان در خصوص بهسازي و نوسازي خوابگاه‌ها هستيم ،سرپرست معاونت فرهنگي و دانشجويي دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد، از تعمير و بهسازي خوابگاه هاي مجتمع رحمتيه و خوابگاه پسرانه ي کاشاني و همچنين تلاش براي در نظر گرفتن خوابگاه متاهلين در سال آينده خبر داد.عبد المجيد فدايي سرپرست معاونت فرهنگي و دانشجويي دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد در گفتگو با خبرنگار چهارمحال آنلاین ؛ نخست از سابقه ي بيست و هفت ساله ي خود تحت عنوان معاون بهداشتي شبکه ي بهداشت شهرستان فارسان، شوراي فرهنگي دانشگاه، عضويت در کميته ناظر بر نشريات و دانشيار دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشكي شهركرد گفت و افزود: كه قريب بر شش ماه است كه به طور رسمي به منصب معاونت دانشجويي و فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد درآمده و سياست ها و برنامه هاي كلي او در سال جديد در دوبخش دانشجويي و فرهنگي تقسيم بندي شده است.
برنامه ريزي ها و سرمايه گذاري ها در بخش دانشجويي شامل: تعميرات و بهسازي خوابگاه ها، آشپزخانه و سلف مجتمع رحمتيه، خوابگاه پسرانه ي کاشاني، پايه ريزي خوابگاهي جديد با ظرفيت چهارصد نفر، تلاش براي در نظر گرفتن خوابگاهي متاهلين در جهت تامين درامد هاي اختصاصي با دادن وام هاي کم بهره به دانشجويان و همچنين کمک به ازدواج دانشجويي و دانشجويان متاهل از جمله ي آن ها بوده است.
وي همچنين از افزايش کيفيت غذاي دانشجو به خصوص مواد اوليه اي چون برنج، گوشت و نان خبر داد و در راستاي تحقق اين اهداف به کمک شوراي صنفي دانشجويي با اين دسته از دانشجويان جلسه اي برگزار خواهد شد.
در زمينه مسائل فرهنگي همه ي کانون ها و تشکل ها مي‌بايست براي سال آينده از هم اکنون اقدام به برنامه ريزي کرده و آن را به معاونت ارائه تا تامين اعتبار و برنامه ريزي گردد.
وي بر اين نکته اشاره كرد كه بايد از پرت منابع مالي و هزينه ها جلوگيري كرده و كانون ها و تشكل ها سعي بر تعاون و همكاري بيشتر بين خود داشته باشند، جمعي كار كردن را بياموزند و از اجراي برنامه هاي جداگانه پرهيز و بيشتر بر تعامل برهم تكيه كنند.
دکترفدايي در رابطه با موضع گيري سياسي گفت : بيشتر از آن که آدم سياسي باشم فرد علمي هستم و جانبداري خاصي از جناح سياسي منحصري ندارم! اما در رابطه با تشکل هاي سياسي دانشگاه همه ي دانشجويان حق بيان عقيده ي خود را دارند به شرط بر اين که قوانين و مقررات و خطوط قرمز را رعايت کرده و همچنين بين خودشان نيز همدلي و همكاري شكل گيرد تا حرمت ها و حريم ها حفظ گردد؛ به شادابي روحيه ي دانشجويان اهميت مي‌دهم و به برگزاري جشن هاي شاد و مفرح در حد توان دانشگاه كمك مي‌كنم. اما مسئله ي مهمي كه نبايد فراموش كرد اين است كه بودجه ي فرهنگي و دانشجويي ثابت ولي محدود است و بيشتر در اختيار معاونت توسعه قرار دارد.
حدود پنج ميليارد براي يک سال بودجه در نظر گرفته شده که دو نيم ميليارد آن مربوط ب کارکنان و دو ميليارد مرتبط به غذاي دانشجويان است از اين مبلغ تنها پانصد ميليون تومان براي کار هاي فرهنگي و دانشجويي باقي ميماند كه بسيار محدود است اما اميد بر اين است با سفر تابستانه ي رياست محترم جمهوري به شهركرد اعتبارات براي انجامي امور تكميل گردد.
وي در پايان براي تمامي دانشجويان از جمله دانشجويان فعال درعرصه خبر رساني مفدا آرزوي موفقيت کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!