چراغ روشنایی در چهارمحال و بختیاری ،معاون بهره‌برداری شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری گفت: ۲۷ هزار و ۱۱۹ دستگاه چراغ  روشنایی معابر در استان با هدف مدیریت پیک بار مصرف برق تعدیل و اصلاح شد.

به گزارش چهارمحال آنلاین به نقل از شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری، فریبرز مرادیان با اعلام این خبر افزود: تعدیل و اصلاح روشنایی معابر از سال گذشته آغاز شد و در حال حاضر نیز ادامه دارد و طی مانور تعدیل و بهینه‌سازی روشنایی معابر که در آبان ماه گذشته برگزار شد تعداد سه هزار و ۱۴۰ دستگاه چراغ روشنایی با توان مصرفی ۴۵۰ کیلووات اصلاح و تعدیل شد.

وی ادامه داد: در مجموع تاکنون تعداد ۲۷ هزار و ۱۱۹ دستگاه چراغ روشنایی با توان مصرفی ۶.۱ مگاوات تعدیل و بهینه‌سازی شده است.

مرادیان خاطر نشان کرد: در راستای کاهش پیک بار علاوه‌بر بهینه‌سازی روشنایی معابر، اصلاح و تعدیل  تابلوها و بیلبورد های تبلیغاتی، روشنایی پارک‌ها و میادین، نورپردازی ساختمان‌ها و جمع‌آوری لامپ‌های پرمصرف  نیز با استفاده از ظرفیت اقشار مختلف بسیج و گروه‌های مدیریت مصرف در دستور کار قرار گرفته و در حال اجرا است.

معاون بهره‌برداری شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری افزود: با توجه به کاهش دمای هوا و به تناوب آن افزایش مصرف انرژی (گاز و برق) و از جهتی محدودیت های ایجاد شده در خصوص سوخت نیروگاه های تولید برق، مدیریت پیک بار زمستانی در دستور کار صنعت برق قرار گرفته است. چهارمحال و بختیاری ۱۰ شهرستان با نزدیک به یک میلیون نفر جمعیت دارد.

این شرکت با مدیریت برق، در شهرستانهای شهرکرد ، بروجن ، فارسان ، لردگان ، اردل ، کیار ، کوهرنگ ، بن و سامان،  وظیفه توزیع ، تامین ،فروش و خدمات پس از فروش انرژی برق، به بیش از ۳۲۵ هزار مشترک خود در محیطی با مساحت نزدیک به ۱۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربع را بر عهده دارد.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.