شما اینجا هستید
اجتماعی » کارخانه ها بدنبال اخراج نیروی کار نباشند

کارخانه ها بدنبال اخراج نیروی کار نباشند ،استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه دولت با تمام امکانات در رفع مشکلات واحدهای تولیدی می کوشد، تعدیل نیرو یا اخراج کارگران را در شرایط فعلی غیرقابل قبول دانست.
اقبال عباسی روز سه شنبه در بازدید از کارخانه برفاب شهرکرد با بررسی مشکلات این واحد صنعتی افزود: بی شک در شرایط فعلی کشور بسیاری از کارخانه های تولیدی با مشکلاتی از قبیل تامین مواد اولیه مواجه هستند اما این مشکلات نباید زمینه ای برای تعدیل نیروی کار و اخراج کارگران شود.
وی ادامه داد: کارفرمایان تا زمانی که مواد اولیه برای کارخانه های تولیدی آنها تامین شود زمینه ای فراهم کنند تا کارگران از بیمه بیکاری برخوردار شوند و پس از رفع مشکلات واحدهای خود این کارگران را به کار بازگردانند.
عباسی تصریح کرد: از کارفرمایان بخش خصوصی تقاضا می شود تا در شرایط کنونی کشور اقدامی نکنند که به ناامیدی قشر کارگر منجر شود و در این خصوص با دولت همکاری کنند.
استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه اولویت دولت رونق تولیدات داخلی و حمایت از کالای ایرانی است، افزود: دولت با تمام قدرت درصدد رفع مشکل واحدهای تولیدی است و در این رابطه بخش خصوصی باید دولت را در کنار خود ببیند.
به گزارش چهارمحال آنلاین ، یکهزار و ۲۲۰ واحد تولیدی و صنعتی در قالب ۲۱ شهرک و ناحیه صنعتی در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که حدود ۱۴هزار خانوار معادل ۴۵ هزار نفر از جمعیت استان از این محل ارتزاق می کنند.
کارخانه تولید لوازم خانگی برفاب یکی از مهمترین واحدهای تولیدی چهارمحال و بختیاری از سال ۶۹ فعالیت خود را آغاز کرده و با بیش از یکهزار و ۴۰۰ نیروی کارگری ۴۰ نوع محصول تولید می کند.
به گفته مدیران این واحد تولیدی چندی است که با مشکل تامین مواد اولیه روبه رو هستند و بتدریج تعدادی از کارگران خود را تعدیل کرده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!