کتابخانه‌های چهارمحال و بختیاری ،فرهاد خلیل‌مقدم در گفت‌وگو با چهارمحال آنلاین با اشاره به اینکه فاز اول کتابخانه‌ها در بیست و نهم اردیبهشت ماه بازگشایی شد، گفت: امروز یکم تیرماه نیز فاز دوم کتابخانه‌های استان نیز بازگشایی شدند. در فاز اول کتابخانه‌ها تنها ضدعفونی شدند و کارهای خدماتی در آن‌ها صورت می‌گرفت اما در فاز دوم به اعضا نیز خدمات ارائه می‌شود.

خلیل‌مقدم تصریح کرد: بخش نابینایان به علت شرایط خاص کتابداران نابینا و اعضای این بخش همچون گذشته تعطیل است و نابینایان تنها با امانت گرفتن کتاب‌های صوتی می‌توانند از خدمات کتابخانه‌ها بهره‌مند شوند.

رئیس نهاد کتابخانه‌های عمومی چهارمحال‌ و بختیاری گفت: در حال حاضر فعالیت‌های فرهنگی مانند جمع خوانی کتاب، نشست کتابخوانی، نقد کتاب، جشنواره رضوی و غیره در حال حاضر به صورت فضای مجازی و از طریق صفحه اینستاگرام قابل اجرا است.

خلیل‌مقدم تصریح کرد: هم اکنون مخزن کتاب در کتابخانه‌ها بسته است و کتابدارن کتاب درخواستی را به اعضاء ارائه می‌دهند. کتابخانه‌ها قبل از بازگشایی فاز دوم مجدد ضدعفونی شدند و کتابداران در دو شیفت ۵ ساعته در محل حاضر می‌شوند.

کتابخانه‌های چهارمحال و بختیاری

رئیس نهاد کتابخانه‌های عمومی استان با بیان اینکه خدمات کتابخانه برای همگان آزاد است گفت: تنها کودکان به تنهایی نمی‌توانند از این خدمات استفاده کنند که همراه با اولیائشان باید در این محل حاضر شوند.

خلیل مقدم تصریح کرد: ۷ کتابخانه مشارکتی و ۵۴ نهاد کتابخانه در استان فعالیت می‌کنند که ۹ کتابخانه از این ۵۴ نهاد در روستا و مابقی در شهرها مستقر هستند.

وی  خاطرنشان کرد: آمار تعداد اعضای کتابخانه‌ها هرماه ارزیابی می‌شود که به علت ویروس کرونا این آمار از ۴۵ هزار به ۳۹ هزار نفر کاهش پیدا کرده است که با بازگشایی مجدد کتابخانه‌ها این تعداد افزایش می‌یابد. در کتابخانه‌های سراسر استان ۹۰۰ هزار جلد کتاب موجود است که در اختیار اعضا قرار می‌گیرد.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.