استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: مادران شهید با تأسی از حضرت زینب(س) نقش مهمی در زنده نگهداشتن فرهنگ عاشورایی و زنده نگهداشتن آرمان‌های انقلاب دارند و دلسوزان باید با گفتار، قلم و عمل فرهنگ شهدا را منتقل کنند. غلامعلی حیدری روز یکشنبه در آیین رونمایی از “کتاب نذر سادات” نوشته نیره حیدری چالشتری در فرهنگسرای بزرگ شهرکرد افزود: مادران و خواهران شهدا نقش مهمی در انتقال فرهنگ عاشورایی و جهادی دارند و ایشان از عزیزترین دارایی‌شان که همان فرزندانشان بود، گذشتند و ما به این مادران افتخار می‌کنیم.

وی افزود: کارهای فرهنگی در حوزه جبهه و جنگ فرصتی است تا رشادت‌های رزمندگان اسلام بیان شود و همه باید با قلم، گفتار و عمل فرهنگ شهدا، که همان فرهنگ عاشورایی و فرهنگ ایمان و ایثار است را منتقل کنیم و همه ما در برابر خون شهدا مسوول هستیم و در راه هدف شهدا از هیچ تلاشی نباید کوتاهی کنیم.

استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: مادر شهیدان فاضل در دوران جنگ تحمیلی همزمان چهار فرزندشان را راهی جبهه کرد و این ناشی از ایمان و از خودگذشتگی است و این لازمه انجام کارهای جهادی است و برای پیشرفت کشور به این روحیه نیازمندیم تا گره‌های کور باز شود و پروژه‌ای ناتمام تکمیل شود.

حیدری تصریح کرد: با شهدا ‌پیمان می‌بندیم که ادامه دهنده راه آن‌ها باشیم و برای حل مشکلات تلاش کنیم و در این راه ملاحظه و محافظه‌کاری نمی‌کنیم و پیگیر حل مشکلات استان در بالاترین سطح هستیم و در قضیه آب معاون رییس جمهور، وزیر، معاون وزیر و رییس بنیاد مسکن به شهرکرد آمدند و یک کار ۶ ماه در ۶ روز انجام شد که نمونه ای از یک کار جهادی است.

وی یادآور شد: دولت سیزدهم، یک دولت عدالت‌محور و مردمی بودن است و با مردم بودن از ویژگی های این دولت است و رفع مشکلات و چالش‌های کشور به‌ ویژه در مناطق محروم در دستور کار اصلی دولت قرار دارد.

حیدری تاکید کرد: استانداری چهارمحال و بختیاری با مشورت نخبگان، پیگیر جذب اعتبارات است و با وجود مشکلات انباشته در استان می‌توان گره‌های کور را باز کرد و پروژه‌های ناتمام را تکمیل کرد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره مشکلات انباشته شده در استان گفت: در مساله آب شرب شهرکرد دیدیم، طی سال‌ها برای چشمه آب کوهرنگ خط پشتیبان برای انتقال آب در مواقع ضروری وجود نداشت و حتی مخازن کافی برای ذخیره و استفاده آب در شرایط بحرانی وجود نداشت ولی با روحیه جهادی ۲خط پدافندی انتقال آب در مدت کوتاهی ایجاد و مورد استفاده قرار گرفت.

حیدری تاکید کرد: در جنگ تحمیلی ایمان و ارتباط قوی با پرودگار توانست، رشادت و ایثار رزمندگان اسلام را زیاد کند و من هیچ نماز بدون گریه و اشک از شهیدحاج کمال فاضل ندیدم و این شهید بزرگوار معنویت و عرفان زیادی داشتند و شخصیت جذابی برای رزمندگان بودند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری گفت: برنامه روایت مادری به‌ صورت کشوری برگزار می‌شود و این هفته به میزبانی شهرکرد برگزار شد برای معرفی کتاب‌هایی است که در مورد مادران شهدا نوشته شده است.

احمد فرهادی بابادی افزود: در حوزه دفاع مقدس آثار زیادی منتشر شده و اثر خانم حیدری این در این حوزه یک کتاب خواندنی و روایتی دلنشین است که در خواننده تاثیر عمیقی ایجاد می‌کند.

“کتاب نذر سادات” روایت داستانی از زندگی مادر سردار شهید حاج کمال فاضل دهکردی و شهید سید احمد فاضل دهکردی نوشته نیره حیدری چالشتری است.

استان چهارمحال و بختیاری در طول هشت سال دفاع مقدس و سالهای پس از آن بیش از ۲ هزار ۴۰۰ شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرد.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.