کمیته امداد چهارمحال و بختیاری ، با اشاره به اینکه چهار هزار و ۵۱۲ دانش‌آموز زیرپوشش کمیته امداد استان قرار دارند، گفت: از این تعداد چهار هزار دانش‌آموز فاقد تجهیزات الکترونیک هستند.

علی ملکپور روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار چهارمحال آنلاین با اشاره به آغاز شور عاطفه‌ها با شعار ایران همدل، قول در تامین مایحتاج تحصیل دانش‌آموزان، همدل می‌شویم برای مهربانی در مهر، افزود: شور عاطفه‌ها در راستای حمایت از پنج هزار و ۷۰۰ دانشجو و دانش‌آموز زیر پوشش این نهاد تا ۱۱ مهرماه ادامه دارد.

وی، با اشاره به شیوع ویروس کرونا و برگزاری کلاسهای درس در فضای مجازی، افزود: تامین تجهیزات الکترونیکی برای دانش‌آموزان زیرپوشش این نهاد یک اولویت است.

وی گفت: تعدادی از دانش‌آموزان خانواده‌های نیازمند به علت مشکلات اقتصادی دارای لپ تاپ، تبلت و گوشی هوشمند نیستند و شور عاطفه‌ها امسال با هدف تامین وسایل کمک آموزشی غیرحضوری برگزار می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری با اشاره به نحوه برگزاری شور عاطفه‌ها در سالجاری به دلیل شیوع کرونا افزود: شور عاطفه‌ها بدون حضور فیزیکی با محوریت مدارس، مراکز نیکوکاری و ادارات کمیته امداد در سراسر استان برگزار می‌شود.

ملکپور با تقدیر از حمایت‌های مردم نیکوکار استان از خانواده‌های نیازمند گفت:پرداخت غیرحضوری کمکها نیز با شماره‌گیری کد دستوری #۰۳۸*۸۸۷۷* و یا شماره کارت بانکی ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۴۱۲ نزد بانک ملی امکان‌پذیر است.

وی اظهار داشت: با همکاری و تعامل با یک موسسه خیریه در تهران ۲۰۰ دستگاه لپ‌تاپ برای توزیع بین دانش‌آموزان استان پیگیری شده است.

وی به فعال شدن مراکز نیکوکاری در راستای تهیه ملزومات تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان در مدارس استان، حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: افزایش تعامل با خیران و مراکز نیکوکاری برای تامین ملزومات الکترونیک یکی از مهمترین برنامه‌های امسال است.

به گفته وی، پارسال ۲۵ میلیارد ریال کمک مردمی در جشن عاطفه‌ها در آستانه بازگشایی مدارس جمع‌آوری و بین جامعه هدف توزیع شد.

هم‌اکنون ۳۹ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۹۰ هزار نفر در استان زیرپوشش خدمات کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.