کم‌آبی ۱۰۰۰ هکتار از باغات گردو در چهارمحال و بختیاری را خشکاند ؛معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: امسال هفت هزار هکتار از باغات استان به کشت گردو اختصاص یافت که هزار هکتار آن به علت کمبود بارش های فصلی زمستان خشکید.حمیدرضا دانش معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با چهارمحال آنلاین ؛ اظهار کرد: امسال هفت هزار هکتار از باغات استان به کشت گردو اختصاص یافت که هزار هکتار آن به علت کمبود بارش‌های فصلی زمستان خشکید.
وی با اشاره به میانگین برداشت یک و چهار دهم تن گردو در هر هکتار از باغات این استان افزود: ۵۰ درصد این محصول به مصرف داخل استان و بقیه آن به استان‌های همجوار صادر می‌شود.
دانش با اشاره به کیفیت بالای گردوی چهارمحال و بختیاری به دلیل آب و هوای مناسب گفت: اصلاح و احیای باغات درجه دو و سه گردو با ارقام تجاری از برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی استان است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری، عمده ارقام گردو تولیدی در این استان را پوست کاغذی و محلی برشمرد و بیان داشت: غالب ارقام کشت شده گردو در این استان، ژنوتیپ برتر است.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.