کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران ،سرپرست دانشگاه شهرکرد با اشاره به برگزاری بیست و دومین کنگره ملی و دوازدهمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران به میزبانی این دانشگاه گفت: به زودی برای ایجاد موزه تاریخ طبیعی در دانشکده علوم پایه نیز برنامه‌ریزی‌های لازم انجام می‌شود.

دانشگاه شهرکرد، یاسر پیرعلی در نشست با رییس انجمن زیست‌شناسی ایران به منظور امضای تفاهم‌نامه همکاری افزود: برگزاری رویدادهای علمی از جمله اولویت‌های اجرایی دانشگاه شهرکرد به شمار می‌رود و لازم است برای برپایی کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران، مجموعه دانشکده علوم پایه و گروه زیست‌شناسی این دانشکده به طور خاص و مجموعه دانشگاه به طور عام برنامه‌ریزی کنند.

وی به بازگشایی تدریجی دانشگاه‌ها در نیمسال دوم تحصیلی اشاره و تصریح کرد: تلاش خواهد شد این کنگره مهم علمی به‌ صورت حضوری در شهریور سال ۱۴۰۱ برگزار شود تا علاوه بر افزایش تعاملات علمی، دیگر اهداف برگزاری این رویداد نیز محقق شود.

پیرعلی برپایی نمایشگاه تخصصی حوزه زیست‌شناسی و همچنین معرفی ظرفیت‌های گردشگری چهارمحال و بختیاری در این حوزه را از جمله برنامه‌های در نظر گرفته برای اجرا در حاشیه کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران در شهرکرد بیان کرد.

سرپرست دانشگاه شهرکرد همچنین به حمایت‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از نشریات دانشگاهی اشاره کرد و اظهار داشت: برای مجموعه مدیریتی دانشگاه شهرکرد مهم است که نشریات آن در ردیف نشریات بین‌المللی قرار گیرند از این رو برای نمایه شدن نشریات دانشکده علوم پایه و به ویژه گروه زیست‌شناسی در سطح بین المللی برنامه‌ریزی‌های لازم انجام خواهد شد.

پنج هزار نفر مخاطب انجمن زیست‌شناسی ایران هستند

رییس انجمن زیست‌شناسی ایران نیز در این نشست با بیان اینکه تاریخچه تشکیل این انجمن به دوران پیش از انقلاب باز می‌گردد، گفت: با این وجود عمده فعالیت‌های انجمن زیست‌شناسی در ۴۰ سال اخیر ساماندهی شده و تاکنون ۲۱ کنگره ملی و یازده کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی با همکاری این انجمن و مراکز علمی در شهرهای مختلف برگزار شده است.

محمد نبیونی تعداد مخاطبان انجمن زیست‌شناسی ایران را بیش از پنج هزار نفر اعلام و تصریح کرد: این انجمن حدود ۲ هزار و ۵۰۰ عضو وابسته و پیوسته دارد و پنج مجله علمی و پژوهشی از سوی پژوهشگران و محققان انجمن زیست‌شناسی چاپ می‌شود.

وی بزرگ‌ترین رویداد علمی در حوزه زیست‌شناسی کشور را کنگره ملی و بین‌المللی زیست‌شناسی ایران دانست و افزود: دانشگاه شهرکرد با دارا بودن ۲۵ عضو هیات علمی مرتبط با این کنگره و زیرساخت و ظرفیت مناسب می‌تواند میزبان خوبی برای این کنگره باشد.

نبیونی یادآور شد: در حاشیه برگزاری کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی در شهرکرد، نشست خانه خلاق محیط‌زیست نیز برگزار می‌شود و دبیران زیست‌شناسی کشور در برنامه‌های جانبی این کنگره علمی به بحث و تبدل نظر خواهند پرداخت.

وی همچنین با اشاره به وظیفه شهرداری در کمک به ارتقای سطح آموزش عمومی شهرها گفت: لازم است در جلسات آینده این انجمن، شهردار و اعضای شورای شهر و دیگر مسوولان استانی نیز حضور داشته باشند.

هشت هزار دانشجو در ۲۱۰ رشته گرایش در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه شهرکرد به‌ عنوان دانشگاه مادر چهارمحال و بختیاری مشغول به تحصیل هستند و این نهاد علمی دارای هشت دانشکده کشاورزی، منابع طبیعی، فنی و مهندسی، علوم، ریاضی، دامپزشکی، ادبیات و هنر است.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.