کنگره ملی ۱۱ هزار شهید عشایری کشور ،فرمانده ناحیه مقاومت بسیج عشایری استان چهارمحال و بختیاری از برگزاری نخستین کنگره ملی ۱۱ هزار شهید جامعه عشایری کشور از روز ۲۹ خرداماه به مدت سه روز در شهرکرد خبر داد.

به گزارش چهارمحال آنلاین به نقل از روابط عمومی سپاه استان، سرهنگ علی اصغر ایزدیافزود: در راستای بزرگداشت یاد و خاطره ۱۱هزار شهید جامعه عشایری کشور، سه ویژه برنامه با حضور مهمانان کشوری و خانواده شهدای عشایر کشور در شهر کرد برگزار می‌شود.

وی از برگزاری شب شعر” شعرای ایل” در نخستین روز از این کنگره در تاریخ ۲۹ خردادماه در فرهنگسرای بزرگ شهرکرد با حضور شاعران سراسر کشور خبر داد و گفت: برای برگزاری این شب شعر ۳۰۰ اثر از شاعران سراسر کشور به دبیرخانه کنگره ارسال شده که شاعران ۱۲ شعر برگزیده در این شب شعر به قرائت اشعار خود می پردازند و شاعران برتر تجلیل خواهند شد.

ایزدی افزود: تجلیل از ۷۵شهید مدافع حرم جامعه عشایری کشور و استان چهارمحال و بختیاری با حضور خانواده معظم شهدای مدافع حرم و مسوولان استانی و کشوری در فرهنگسرای بزرگ شهرکرد در دومین روز کنگره برگزار خواهد شد.

وی گفت: مهمترین برنامه کنگره ۱۱هزار شهید جامعه عشایری هم اجلاسیه این رویداد بزرگ فرهنگی است که در مصلی امام خمینی(ره) شهرکرد با حضور هزاران نفر از آحاد مردم، خانواده معظم شهدای عشایری کشور و مسوولان همراه برنامه‌های متنوع فرهنگی، نمایش، سرود، مداحی برگزار می‌شود.

وی از برپایی نمایشگاه توانمندی‌های جامعه عشایری کشور در حاشیه این کنگره ملی در محل مصلی خبر داد و افزود: بازدید از این نمایشگاه از ۲۹ خردادماه امکان پذیر است.

ارائه خدمت پزشکی به ۳۱هزار نفر در چهارمحال و بختیاری

مسوول سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه قمربنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری از ارائه خدمت به ۳۱ هزار و ۴۹۲ نفر در استان به مناسبت استقبال از کنگره ملی شهدای عشایری خبر داد و گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون در راستای برگزاری کنگره ملی ۱۱هزار شهید جامعه عشایری کشور تعداد ۱۲۶ تیم آموزشی، بهداشتی و درمانی عمومی و تخصصی به مناطق کمتر برخوردار، سخت‌گذر و عشایری استان اعزام شدند.

سرهنگ پاسدار کاظم کبیری در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: در این اعزام ها ۳۱ هزار و ۴۹۲ نفر از خدمات رایگان بسیج جامعه پزشکی به ارزش ریالی ۹میلیارد و ۳۷۲میلیون و ۳۸۰هزار ریال بهره‌مند شدند.

به گفته وی، اعزام تیم‌های پزشکی درمانی، برپایی ایستگاه های سلامت در مناطق مختلف ازجمله مصلی‌های نماز جمعه سراسر استان و ارائه خدمات غربالگری فشار خون، سنجش قند خون و اندازه گیری اکسیژن خون، قد و وزن، توزیع بسته های آموزشی و بهداشتی، ارائه آموزش های بهداشتی، واکسیناسیون و ارائه مشاوره تغذیه، معاینه و ویزیت توسط پزشکی عمومی و دندانپزشک و ارائه داروی رایگان از خدمات ارائه شده به بیماران در مناطق مختلف کم برخوردار استان در این مدت بوده است.

برگزاری نخستین کنگره ملی بزرگداشت ۱۰ هزار شهید جامعه عشایری به عنوان یک رخداد بزرگ فرهنگی از سال ۹۸ در کشور آغاز شد و میزبانی این کنگره ملی به چهارمحال وبختیاری داده شد.

جامعه عشایری ۳۳۲ شهید زن، ۸۵۰ شهید دانش‌آموز، ۱۷۳ شهید فرهنگی و ۵۳ شهید مدافع حرم در سطح کشور را تقدیم نظام اسلامی کرده است.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.