گرانی ‏های بازار چهارمحال و بختیاری ،کارشناس مسائل اقتصادي گفت: در هفته‏ هاي اخير بسياري از کالاهاي اساسي موردنياز مردم نيز با گراني دوچندان مواجه شده‏اند. در اين ميان آنچه موجب نگراني است فشار مضاعف گراني بر عهده آسيب‏ ديدگان وضعيت کرونايي است که بايد شرايطي دشوارتر را تحمل کنند.

سجاد شهراني کارشناس مسائل اقتصادي در مورد گراني‏‌هاي افسارگسيخته اين روزهاي بازاراظهار کرد: در ماه ‏هاي اخير و بخصوص از ابتداي سال ۹۹ موجي از گراني‏ هاي لجام‌گسيخته بازار را فراگرفته است، بازار ارز و طلا، بازار مسکن و بازار خودرو در اين زمينه پيشتازند.

وي افزود: در هفته ‏هاي اخير بسياري از کالاهاي اساسي مورد نياز مردم نيز با گراني دوچندان مواجه شده ‏اند، در اين ميان آنچه موجب نگراني است، فشار مضاعف گراني بر عهده آسيب‏ ديدگان وضعيت کرونايي است که بايد شرايطي دشوارتر را تحمل کنند.

شهرانی بيان داشت: وجود مافياي اقتصادي به‏ ويژه در بازار ارز و طلا و مسکن و خودرو که نمونه‏ آن را در کشف انبارهاي مختلف خودرو ديديم باعث اين گراني‏ هاست، اين باندهاي مافيايي در هر وضعيت سخت و دشوار دست به کار شده و براي تقويت منافع بادآورده خود تلاش مي‏ کنند و موجب به وجود آمدن اين شرايط مي‏ شوند.

این کارشناس مسائل اقتصادی بیان کرد: انتظار مي‏ رود دولت محترم به خاطر اين‌که نظام سياست‏گذاري مياني و خرد و تيز برنامه‏ ريزي و اجرا در عرصه اقتصاد را بر عهده دارد؛ با هماهنگي و برنامه و اقدام قاطع در همه مراحل به‌ويژه نظارت دقيق و رصد و پايش مشکلات اقدامات مؤثرتري را انجام دهد. نبايد به‏ گونه‏ اي عمل کرد که تلقي رهاشدگي کارها در سال پاياني دولت در اذهان مردم و افکار عمومي شکل بگيرد.

وي عنوان داشت: عدم وجود يک نظارت هوشمند و فعال و کارآمد و مستمر در دستگاه‌هاي مختلف باعث سوءاستفاده فرصت‏ طلبان در اين‏گونه شرايط و نفوذ و رسوخ آنان در مناصب و منافذ مهم است.

وي گفت: مجلس تازه‌نفس و جوان و انقلابي يازدهم که رويکرد اصلي خود را اقتصاد و معيشت مردم قرار داده است بايد با هدف‏گيري دقيق درست و اقدامات نقطه زن و راهگشا، اولويت‏هاي اصلي را در رفع مشکلات معيشتي فهرست کرده و براي آن راهکارهاي مؤثر و کارگشا بينديشد و از دولت مطالبه و پيگيري کند.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.