معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای امسال تاکنون سه میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر عبوری وارد استان شده است که از این تعداد تنها ۷۳ هزار مسافر در مراکز اقامتی اقامت کرده‌اند.
از ابتدای امسال تاکنون سه میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر عبوری وارد چهارمحال و بختیاری شده است که از این تعداد تنها ۷۳ هزار مسافر در مراکز اقامتی استان اقامت کرده‌اند.

معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: بیشترین مسافر از استان‌های خوزستان، فارس، تهران و یزد وارد استان شده‌اند.

وی افزود: شهرستان سامان و کوهرنگ بیشترین پذیرش مسافر را در این مدت داشته است.

محمدیان اضافه کرد: هم‌اکنون ۴۵ اقامتگاه بوم‌گردی، ۲ اردوگاه گردشگری، ۱۷ هتل و هتل آپارتمان، ۴۳ آژانس مسافرتی و ۲ مجتمع بین‌راهی در استان فعال هستند.

توسعه گردشگری کوهستان، ژئوتوریسم و پرنده‌نگری در استان

وی در ادامه با اشاره به تنظیم سند گردشگری چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: در میان‌مدت به دنبال آن هستیم که با توجه به شرایط توپوگرافی و زمین‌شناسی استان گردشگری کوهستان و ژئوتوریسم را فعال کنیم.

معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: با توجه به وجود ۲ تالاب بین‌المللی و بی‌نظیر در استان در پی آن هستیم تا بحث پرنده‌نگری و جذب توریسم را در این حوزه فعالیت کنیم.

توسعه اکوتوریسم با محوریت کوچ و زندگی عشایر

وی گفت: همچنین توسعه اکوتوریسم با محوریت کوچ و زندگی عشایر از دیگر برنامه‌های میان‌مدت اداره‌کل گردشگری استان است.

محمدیان افزود: در کنار رفتینگ و گردشگری سنتی این اقدامات به طور ویژه در دستور کار قرار دارد.

توسعه اردوگاه‌های گردشگری و مراکز تفریحی و سرگرمی در شهرستان‌ها

وی اضافه کرد: در کوتاه‌مدت بنا داریم تا مراکز خدمات‌رسان و اردوگاه‌های گردشگری را در چهارمحال و بختیاری توسعه دهیم از این رو پیش‌بینی می‌کنیم ۲۰ اردوگاه گردشگری دیگر در سطح شهرستان‌های مختلف استان ساخته شود.

معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: از آن جایی که ماندگاری و هزینه‌کرد گردشگران در استان قابل‌توجه نیست در پی آن هستیم تا با ایجاد مراکز خدمات‌رسان، تفریحی و سرگرمی در مراکز شهرستان‌ها به خصوص در شهرکرد و بروجن به ماندگاری و اقامت گردشگران کمک کنیم.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.