گره‌گشایی از کار مردم سرلوحه کار مسوولان قضایی ،رییس قوه قضاییه با بیان اینکه تمامی نیروهای دستگاه قضایی سراسر کشور در حفظ سلامت این قوه و صیانت از آن نقش مهمی دارند، گفت: گره‌گشایی از کار مردم سرلوحه کار مسوولان قضایی است.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه دیدار با کارکنان دستگاه قضایی استان چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: مسوولان دستگاه قضایی باید ضمن گره‌گشایی از کار مردم، برای رفع مشکلات و ایجاد آرامش در جامعه تلاش کنند.

به گفته وی، سلامت دستگاه قضایی از مسایل مورد تاکید است و در این راستا از هرگونه روابط ناسالم جلوگیری می‌شود، که البته تحقق این امر به فعالیت تمامی نیروهای دستگاه قضایی بستگی دارد.

وی تصریح کرد: مجموعه فعالیت‌هایی که در دستگاه قضایی انجام می‌شود باید زمینه افزایش اعتماد عمومی نسبت به این قوه را افزایش دهد و خروجی کار در دستگاه قضایی باید همراه با کرامت انسانی باشد.

رییس قوه قضاییه، خواستار تسریع در تصویب لایحه جامع اداری و استخدامی این قوه شد و گفت: این لایحه تهیه و تدوین شده است و وزیر دادگستری و رئیس کمیسیون لوایح مجلس به نتیجه رسیدن آن را تسریع کنند.

رئیسی افزود: لایحه شورای حل اختلاف نیز تهیه شده است و در مجلس دنبال تدوین این لایحه هستیم و با تصویب این لایحه مشکلات شورای حل اختلاف شامل نیروی انسانی، مشکلات ساختمان و مسائل دیگر رفع خواهد شد.

وی یادآور شد: کاهش پرونده‌های ورودی به دادگستری، افزایش صلح و سازش پرونده‌های شورای حل اختلاف و رسیدگی و دریافت رضایت از پرونده‌های قتل در شورای حل اختلاف قابل تقدیر است.

رییس قوه قضاییه، فعال شدن دولت الکترونیک در سطح کشور و دستگاه‌های اجرایی را ضروری دانست و گفت: برای افزایش نظارت باید از دولت الکترونیک استفاده کرد و دستگاه‌های باید برای دریافت اطلاعات لینک شودند تا رسیدگی به مشکلات مردم آسان‌تر شود.وی تاکید کرد:

رییس قوه قضاییه یادآور شد: مردم چهارمحال و بختیاری با تقدیم شهدا، جانبازان و ایثارگران نشان دادند که نسبت به حفظ ارزش‌ها حساس هستند.

وی افزود: مردم چهارمحال و بختیاری ثابت کرده‌اند که با غیرت، شجاعت، ایستادگی و مقاومت از نظام جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌کنند.

رئیسی، خدمت‌گذاری به مردم را از افتخارات مسوولان جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: گره‌گشایی از کار مردم باید سرلوحه کار مسوولان قضایی باشد.

رییس قوه قضاییه با اشاره به ضرورت رفع مشکلات و مسایل مناطق مختلف کشور مانند چهارمحال و بختیاری گفت: نظام جمهوری اسلامی، رفع مشکلات مردم را در اولویت قرار داده است.

وی تاکید کرد: با مشارکت مردم و مسوولان در کنار یکدیگر می‌توان جرم و ناهنجاری‌ها در جامعه را کاهش داد.

رئیسی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: باید از این ظرفیت‌ها به‌خوبی استفاده و زمینه رفع مشکلات مردم را هموار کرد.

وی تصریح کرد: البته کمبودهایی هم وجود دارد که باید برای جبران آن از تمامی توان استفاده کرد.

رییس قوه قضاییه تاکید کرد: رفع مشکل مسکن کارکنان قوه قضاییه و دادگستری باید با رعایت شرع دادگستری، سلامت قضایی و عدالت‌محوری همراه باشد.

وی با اشاره به کاهش میزان نقش آرا در سراسر کشور افزود: مسئله اتقان آرا و اطاله دادرسی باید کاهش پیدا کند و قضات عادلانه و شجاع آن بایستی به مردم معرفی شوند.

رییس قوه قضاییه در سفر یکروزه به استان چهارمحال و بختیاری به همراه جمعی از مسوولان عالی قضایی در روستای نمونه ایثارگری شیخ‌شبان شهرستان بن حضور یافت و با اهالی این روستا دیدار کرد.

رییس قوه قضاییه در رأس یک هیات عالی قضایی در سفری یک روزه، صبح روز پنجشنبه از طریق فرودگاه بین‌المللی شهرکرد وارد استان چهارمحال و بختیاری شد.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.