مدیرکل غله و خدمات بازرگانی چهارمحال و بختیاری گفت: ۳۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این استان از یکم تیرماه از آنان خریداری خواهد شد.

کی‌قباد قنبری روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: با توجه به کاهش چشمگیر بارش‌ها در استان و براساس پیش‌بینی‌های سازمان جهادکشاورزی امسال ۳۰ هزار تن گندم در این استان تولید می‌شود که اداره‌کل غله و خدمات بازرگانی آمادگی خرید این میزان گندم را دارد.

وی افزود: برای خرید این میزان گندم ۱۵ مرکز خرید تضمینی در شهرکرد، بروجن، لردگان، اردل، کوهرنگ، بن، فارسان و سیلو فرخ‌شهر مشخص شده است.
قنبری نیاز ماهانه گندم در چهارمحال و بختیاری را ۱۰ تا ۱۱ هزار تن اعلام و تصریح کرد: در سال‌جاری خرید تضمینی گندم براساس کیفیت به‌طور میانگین ۵۰ هزار ریال به‌ازای هر کیلوگرم است.

گندم کشاورزان در چهارمحال و بختیاری

وی یادآور شد: هزینه‌های مربوط به خرید گندم ۱۰ تا ۳۰ روز بعد از تخلیه بار، به کشاورزان پرداخت می‌شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: هم‌اکنون ۱۱ هزار تن گندم در سیلوی فرخشهر و انبار کارخانه‌های آرد چهارمحال و بختیاری موجود است که نیاز استان تا مردادماه امسال را تامین می‌کند.

وی گفت: اکنون یک‌هزار و ۵۰۰ تن برنج، چهار هزار و ۹۱۳ تن شکر سفید، ۶ هزار و ۳۵۲ تن شکر خام و یک‌هزار و ۴۲۲ تن روغن در انبارهای ذخیره کالاهای اساسی ذخیره شده است.

قنبری تاکید کرد: مصرف آرد بخش صنف و صنعت چهارمحال و بختیاری ماهانه چهار هزار تن، حوزه روستایی سه هزار و ۳۰۰ تن و بخش شهری سه هزار و ۶۰۰ تن است.

وی افزود: هم‌اکنون حواله حمل و تخلیه ۲۵ هزار تن گندم از خوزستان، پنج هزار تن از فارس و ۹ هزار تن از خارج کشور برای چهارمحال و بختیاری صادر شده که در حال حمل است.

سال گذشته ۳۵ هزار تن گندم از کشاورزان چهارمحال و بختیاری خریداری شد که با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شد.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.