برنامه شاخص در هفته گرامیداشت دفاع مقدس در استان چهارمحال و بختیاری ،مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری گفت: همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس، ۱۰۱ برنامه شاخص در استان برگزار می‌شود.

منوچهر ذوالفقاری صبح امروز در نشست خبری دبیر ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: هزار و ۴۰ برنامه از سوی ادارات حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شهرستان‌ها ارسال شده و ۱۰۱ برنامه شاخص طی هفته دفاع مقدس در سراسر استان چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود.

وی افزود: همزمان با نخستین روز از هفته گرامیداشت دفاع مقدس، دیدار و تجلیل مقام عظمای ولایت از پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس به صورت ویدئوکنفرانس با یک میلیون نفر پیشکسوت کشور که ۱۸ هزار نفر آنان از استان چهارمحال و بختیاری هستند، در سالن شهید آوینی دانشگاه شهرکرد برگزار می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به شرایط کرونا و عدم انجام رژه پیاده، عنوان داشت: در ابتدای روز ۳۱ شهریور امسال، رژه موتوری نیروهای مسلح و کمک‌های مومنانه انجام می‌شود.

ذوالفقاری با بیان اینکه در آخرین روز هفته دفاع مقدس تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس در ادارات و نهادها انجام می‌شود، ادامه داد: تجلیل از ۱۶ پیشکسوت میعادگاه‌های نمازجمعه و مساجد نیز انجام می‌شود.

وی بیان کرد: افتتاح فاز اول مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس شهرکرد و برپایی نمایشگاه دستاوردهای مقاومت و دفاع مقدس در این مرکز فرهنگی، همزمان با هفت مرکز فرهنگی دیگر در کشور با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی  به وسیله ویدئوکنفرانس نیز طی هفته دفاع مقدس اجرا می‌شود.

 ذوالفقاری خاطرنشان کرد: آیین غبارروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهدای استان و رونمایی از ۱۰ عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس، برگزاری یادواره‌های شهدا، نواختن زنگ مقاومت در مدارس و فراخوان جشنواره مجازی (روایت قلم) از  مهم‌ترین برنامه‌های هفته گرامیداشت دفاع مقدس در استان است.

وی با اشاره به اهمیت نامگذاری خیابان‌ها و کوچه‌ها با اسامی شهدا تصریح کرد: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به عنوان مدعی‌العموم دفاع مقدس حق شکایت از تحریف‌گران نام و عنوان شهدا در تابلوی کوچه و خیابان‌ها را دارد.

ذوالفقاری، مقابله جامعه پزشکی و پرستاران در برابر ویروس کرونا را یکی از رشادت‌های برگرفته از ارزش‌های دفاع مقدس خواند و تشریح کرد: کشورهایی که ادعای مدرن بودن و مدرنیته داشتند در ابتدای شیوع ویروس کرونا، ماسک و مواد ضدعفونی را از همدیگر سرقت می‌کردند ، به فکر سلامت جامعه نبودند و حتی سالمندان را بی‌نیاز از لوازم بهداشتی می‌دانستند اما ملت ما از هیچ تلاشی دریغ نکرد و حتی افراد بی‌بضاعت را شناسایی و کمک مومنانه به آن‌ها اهدا کردند.

وی در پایان اضافه کرد: فرهنگ‌ نوع‌دوستی، خدمت‌گزاری، ایثار، کوشش  مجاهدانه برگرفته از دوران دفاع مقدس است و نباید اجازه دهیم این فرهنگ ضعیف شود چرا که افرادی در داخل و خارج برای تضعیف فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس تلاش می‌کنند و برخی از آثار و صحنه‌های آن را خشونت تلقی کرده و تلاش می‌کنند حتی در کتاب‌ها اثری از دفاع مقدس نباشد.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.