شما اینجا هستید
اجتماعی » ۱۰ منزل مسکونی در افسرآباد اردل تخلیه شد

۱۰ منزل مسکونی در افسرآباد اردل تخلیه شد

فرماندار اردل گفت: به علت خطر رانش زمین ناشی از بارندگی های اخیر ۱۰ منزل مسکونی در روستای افسرآباد بخش مرکزی این شهرستان تخلیه شد. محمود کیانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار چهارمحال آنلاین تاکید کرد: با توجه به شدت بارش های سه موج اخیر بارندگی ها و به علت ریزش ساحل رودخانه افسرآباد اردل، آب به نیم متری دیوار حائل روستا رسیده است.

وی افزود: با این شرایط، منازل مسکونی روستای افسرآباد شهرستان اردل با دیوار حائل این روستا در حاشیه رودخانه فاصله دارد. کیانی تصریح کرد: برای جلوگیری از هرگونه خسارت جانی و مالی ساکنان این منازل به مکان های امن هدایت و اسکان اضطراری شدند. وی یادآور شد: مسیل شمال شهر کاج لایروبی، بازگشایی و ترمیم شد تا سیلاب به داخل شهر ورود نکند.

فرماندار اردل اظهار داشت: محله ای از شهر کاج در این شهرستان همچنان در معرض و خطر رانش زمین ناشی از بارندگی های سه موج اخیر قرار دارد. کیانی گفت: تمامی تدابیر لازم برای اسکان اضطراری ۲۵ خانوار در معرض خطر رانش زمین در شهر کاج اندیشیده شده است و هیچ مشکلی در این رابطه وجود ندارد.

** میزان بارش در استان
مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: میزان بارندگی شهرستان کوهرنگ تا نیمه شب شنبه ۳۴٫۸ میلیمتر گزارش شد. شاهرخ پارسا در گفت و گو با خبرنگار چهارمحال آنلاین تاکید کرد: براساس گزارش های دریافتی میزان بارش در ایستگاه شهرکرد نیز ۱۰ میلیمتر به ثبت رسید.

وی افزود: همچنین در این مدت میزان بارش بروجن ۷٫۵ میلیمتر، لردگان ۲۵٫۳ ، اردل ۱۵٫۹، فارسان ۱۱٫۷، سامان ۱۰٫۳، شلمزار ۱۶٫۸ و بن ۹٫۱ میلیمتر ثبت شده است. پارسا تصریح کرد: همچنین بارش ایلبگی از توابع شهرستان سامان ۸٫۸ میلیمتر، فرخشهر۱۰، بلداجی ۱۹٫۲، مرغملک ۱۴٫۲، مالخلیفه ۲۴ و سورشجان ۱۴٫۵ میلیمتر ثبت شد.

براساس پیش بینی سازمان هواشناسی موج سوم بارش ها از جمعه هوای چهارمحال و بختیاری را تحت تاثیر قرار داد و روز شنبه این سامانه به اوج فعالیت خود رسید. براساس این گزارش برای روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری ۴۰ تا ۶۰ میلیمتر بارش در ایستگاه کوهرنگ پیش بینی می شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!