شما اینجا هستید
اجتماعی » ۱۴۱ هزار کودک در کشور از تحصیل بازماندند

۱۴۱ هزار کودک در کشور از تحصیل بازماندند

۱۴۱ هزار کودک در کشور از تحصیل بازماندند ،معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: براساس آمار احصاء شده از سازمان ثبت احوال و تطبیق با ثبت نامی های جدید در مدارس ۱۴۱ هزار کودک در مدرسه حضور ندارند یا به نوعی از تحصیل بازمانده اند.

رضوان حکیم زاده روز سه شنبه در سفر به شهرکرد افزود: فهرست این دانش آموزان به تفکیک استان ها تهیه و به استان‌ها برای پیگیری ارسال شده است.

وی گفت: بیشترین تعداد کودکان بازمانده از تحصیل از استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و آذربایجان غربی بوده است.

معاون وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه انسداد بی سوادی از برنامه های مهم معاونت آموزش ابتدایی است ، اظهار کرد: دستور العمل انسداد بی سوادی برای استان ها ابلاغ شده است تا مدیر آموزگاران در مناطق عشایری و نقاط دور دست با تلاش شبانه روزی، کودکان بازمانده از تحصیل را شناسایی کنند و آنان را به مدرسه بازگرداندند.

به گفته وی ، موانع اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از دیگر موانع برای تحصیل دانش آموزان در این مناطق است که به دلیل نبود اعتبار کافی در این حوزه ها در آموزش و پرورش و نبود بودجه خاص ، مدیرآموزگاران با کمک خیران به جذب دانش آموزان این مناطق تلاش می کنند.

حکیم زاده افزود: تعدادی از دانش آموزان نیز به دلیل جابجایی خانواده و مهاجرت آنها ،ثبت نمی شوند و یا در مناطق دیگر ثبت نام کرده اند ، جزء بازماندگان تحصیل محسوب می شوند.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: برخی کودکان نیز به دلیل نداشتن اوراق هویتی و مدارک ممکن است در مدارس ثبت نام نکنند و جزء آمار بازماندگان از تحصیل نباشند.

وی با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری که همه کودکان حتی آنهای که فاقد مدارک هویتی هستند، باید از امکانات اموزشی و تحصیلی بهره مند شوند ، افزود: وزارت آموزش و پرورش در نظام جمهوری اسلامی تمام تلاش را برای جذب دانش اموزان به کار گرفته است.

به گفته وی ، در نظام آموزش و پرورش ، بدون حمایت از طرف سازمان‌های بین المللی زمینه حضور نیم میلیون کودک اتباع خارجی را در مدارس فراهم کرده است که در ایران زمینه پیشرو است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!