شما اینجا هستید
اقتصادی » ۳هزار انشعاب غیرمجاز برق در چهارمحال و بختیاری جمع آوری شد

۳هزار انشعاب غیرمجاز برق در چهارمحال و بختیاری جمع آوری شد ،مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری از شناسایی و جمع آوری ۳ هزار و ۴۶۰ انشعاب غیرمجاز برق طی سال گذشته در استان خبر داد و افزود: شناسایی انشعابات غیرمجاز نسبت به سال ۹۵ حدود ۴۰ درصد افزایش یافت.مجید فرهزاد روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار چهارمحال آنلاین ، تشدید بازرسی ها و حساسیت در مدیریت مصرف را از دلایل افزایش شناسایی تعداد انشعابات غیرمجاز شده عنوان کرد.
وی افزود: با آزمایش و بازرسی از ۱۰۳هزار و ۹۱۴انشعاب برق استان به منظور اجرای طرح کاهش تلفات و مدیریت مصرف برق در سال گذشته، ۳ هزار و۴۶۰ مورد انشعاب غیرمجاز شناسایی و جمع آوری شد.
وی افزود: بازرسی های این شرکت بصورت دوره ای و سالیانه یکبار انجام می شود اما در صورت مشاهده موارد و مصارف مشکوک بازرسی بصورت موردی انجام می شود.
فرهزاد با بیان اینکه استفاده غیرمجاز از انرژی برق جرم است اظهار کرد:فرد خاطی در ایجاد انشعاب غیرمجاز برق، به مراجع قضایی معرفی می شود و جریمه انشعاب غیرمجاز پرداخت خسارت میزان مصرف است.
وی همچنین از تعویض ۱۲هزار دستگاه کنتور معیوب و فرسوده مشترکان در سال گذشته خبر داد و افزود: تعویض و جایگزینی دستگاه های دیجیتالی با کنتورهای معیوب و فرسوده از دیگر اقدامات شرکت توزیع نیروی برق برای جلوگیری از اتلاف انرژی است.
فرهزاد از مشترکان خواست در صورت مشاهده هرگونه سوءاستفاده از شبکه و تاسیسات برقرسانی ،مراتب را از طریق تلفن شبانه روزی ۱۲۱ اطلاع دهند.
به گزارش ایرنا، بیش از ۳۴۰ هزار مشترک برق خانگی، اداری، تجاری، صنعتی و کشاورزی چهارمحال و بختیاری در حال بهره مندی از نعمت روشنایی هستند که رقمی معادل ۱۰۰درصد جمعیت خانوارهای شهری و ۹۹درصد جمعیت خانوارهای روستایی است.
چهارمحال و بختیاری دارای ۹ شهرستان با بیش از ۹۰۰هزار نفر جمعیت است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!