شما اینجا هستید
برگزیده » ۵۰۰ نخبه در چهارمحال و بختیاری شناسایی شده است

۵۰۰ نخبه در چهارمحال و بختیاری شناسایی شده است ،رئیس بنیاد نخبگان چهارمحال و بختیاری گفت: بیش از ۵۰۰ نخبه شناسایی شده در این استان وجود دارد که بسیاری از آنان طرح های خود را به مرحله تجاری سازی رسانده اند.مجبتی بنیادیان دهکردی روز دوشنبه در شورای اداری چهارمحال و بختیاری با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان افزود: بنیاد ملی نخبگان باید آئین نامه های حوزه آموزش و پرورش را اصلاح و تقویت کند و شناسایی استعدادهای برتر را در دستور کار قرار دهد.
وی تصریح کرد: توجه ویژه به پژوهش سراها و جلوگیری از مهاجرت نخبگان چهارمحال و بختیاری به استان های دیگر و یا خارج از کشور در دستور کار است.
رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: ۱۳۰ هسته رشد، شرکت فناور و شرکت دانش بنیان در استان فعالیت می کند.
اسماعیل پیرعلی اظهار داشت: تاکنون ۶۵ محصول مختص این شرکت ها تجاری سازی و به کشورهای عراق و تاجیکستان صادر شده است.
وی یادآور شد: ارزش صادرات محصولات فناورانه چهارمحال و بختیاری ۱۷۴ هزار دلار و ۷۰۰ میلیارد ریال است.
پیرعلی افزود: از ابتدای کار دولت تدبیر و امید ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به فعالان هسته رشد، شرکت فناور و شرکت دانش بنیان استان پرداخت شده است.
وی تاکید کرد: به منظور حمایت از فعالان هسته رشد، شرکت فناور و شرکت دانش بنیان هشت هزار و ۵۰۰ مترمربع فضای صنعتی رایگان در اختیار آنان قرار گرفته است.
استاندار چهارمحال و بختیاری نیز گفت: حمایت از اجرا و تجاری سازی طرح های دانش بنیان در اولویت مسئولان استان قرار دارد.
اقبال عباسی تصریح کرد: تجاری سازی طرح های دانش بنیان می تواند در افزایش نرخ اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی تاثیر مستقیم داشته باشد.
وی ۳۰۰ هزار هکتار جنگل بلوط با تولید سالانه ۱۵۰ هزار تن بلوط و ۱۴ هزار هکتار بادامستان با تولید سالانه ۲۴ هزار و ۴۴ شرکت آبزی پروری با تولید حدود ۲۲ هزار تن ماهی سردابی را بخشی از مزیت های چهارمحال و بختیاری دانست.
فعالیت ۱۳۰ شرکت دانش بنیان چهارمحال و بختیاری با ۱۷۰ هزار دلار صادرات تولیدات نشان دهنده توان بالای این استان در حوزه علم و فناوری است.
پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری در انجمن پارک های علم و فنآوری آسیا (ASPA) و اتحادیه جهانی پارک های علم و فنآوری (IASP) عضویت دارد.
سورنا ستاری معاون علمی و فنآوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان کشور در سفر یک روزه به چهارمحال و بختیاری از طرح پرتودهی گاما شهرکرد و مجتمع کارگاهی پارک علم و فناوری استان دیدن کرد.
آغاز عملیات اجرایی احداث کارخانه کارتن سازی و رونمایی از ۲ طرح فناورانه از دیگر برنامه های معاون علمی رئیس جمهوری در سفر به شهرکرد بود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!