شما اینجا هستید
اجتماعی » ۶ سامانه هوشمند حمل و نقل جاده ای در چهارمحال و بختیاری فعال شد

۶ سامانه هوشمند حمل و نقل جاده ای در چهارمحال و بختیاری فعال شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای چهارمحال و بختیاری گفت: ۶ سامانه هوشمندسازی حمل و نقل جاده ای در ۲ حوزه تولید داده ها و نظارت بر اطلاعات بار و مسافر در محورهای مواصلاتی استان فعال شده است.
احمد جمشیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار چهارمحال انلاین، افزود: هم اینک ۶ سامانه فعال در مرکز مدیریت راه های استان وجود دارد که چهارمحال و بختیاری در برخی از این سامانه ها جزو استانهای برتر کشور است. وی ادامه داد: تاکنون ۶۲ دستگاه سامانه تردد شمار برخط در محورهای ارتباطی استان نصب شده است که بصورت لحظه ای بر ترددهای استان نظارت می کند. به گفته جمشیدی ، با فعال کردن ۳۴ سامانه ثبت تخلفات جاده ای در استان، تخلفات حوزه سرعت و با فعال سازی یک سامانه (WIM) اضافه تناژ ناوگان حمل و نقل استان بصورت هوشمند رصد می شود تا چنانچه اضافه تناژی انجام گرفته باشد برخورد قانونی انجام گیرد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای چهارمحال و بختیاری ادامه داد: ۴ سامانه تابلوهای پیام متغییر در سطح استان نصب شده است و هشدارها بصورت متمرکز در این تابلوها به نمایش گذاشته می شود. وی خاطرنشان کرد: ۲۶ سامانه دوربین های نظارت تصویری نیز در گردنه ها و نقاط پرتردد استان نصب شده و با راه اندازی سامانه مدیریت ناوگان تمامی خودروهای سبک، نیمه سنگین و سنگین به GPS مجهز شده است. جمشیدی با اشاره به تمهیدات این سازمان برای کاهش آمار تصادفات و برقرای امنیت و ایمنی در محورهای مواصلاتی استان، افزود: با توسعه سامانه های هوشمند در محورهای مواصلاتی استان، نصب تابلوهای هشداری و اخطاری، خط کشی محورها و رفع نقاط حادثه خیز تلاش می شود تا سفرهای نوروزی در استان با کمترین مشکلات انجام گیرد.چهارمحال و بختیاری دارای ۳ هزار و ۷۳۲ کیلومتر راه است که از این میزان ۲۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۷۶۱ کیلومتر راه اصلی، ۲۹۱ کیلومتر راه فرعی و ۲ هزار و ۳۶۹ کیلومتر راه روستایی است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!