معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری گفت: در سه ماهه نخست امسال تعداد هفت هزار و ۵۳۲ حلقه لاستیک خودرو سنگین و نیمه سنگین با تعرفه دولتی در این استان توزیع شد.

حسین مالکی روز چهارشنبه در گفت و گو با چهارمحال آنلاین اظهار داشت : از این تعداد، یکهزار و ۳۹۰حلقه لاستیک تولید داخل و چهار هزار و ۱۴۲ حلقه لاستیک وارداتی توزیع شده است. 

به گفته وی ، اولویت‌بندی تامین و توزیع لاستیک‌های مورد نیاز از طریق این اداره متولی صورت می‌گیرد و لاستیک‌های توزیع شده در سایز۲۴*۱۲ ، ۲۲.۵*۸۰*۳۱۵  و  ۲۲.۵*۶۵*۳۸۵ و ۱۶ به عنوان پر مصرف ترین لاستیک‌های عرضه شده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه مصرف لاستیک خودروهای سنگین در برخی شهرهای این استان بیشتر از شهرهای دیگر کشور است، گفت: توزیع لاستیک خودروهای سنگین بین شهری، بر اساس پیمایش توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان  صورت می‌گیرد.

مالکی گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف در بازار لاستیک، مراتب را به متولیان نظارتی  سطح استان اعلام کنند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری، از  اجرای مستمر طرح نظارت بر تجهیزات ایمنی ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری جاده‌ای در استان  در طول سال خبر داد و تصریح کرد: طرح کنترل تردد وسایل نقلیه به منظور ارتقای ایمنی و تجهیزات ترافیکی کاربران جاده‌ای نیز در فصول مختلف و شرایط خاص با جدیت اجرا می شود.

مالکی ، هدف از اجرای این طرح را ارتقای ایمنی عبور و مرور ناوگان عمومی و حفظ سلامت مسافران با نظارت میدانی و کنترل وسایل نقلیه در طول محورهای ارتباطی با همکاری پلیس راه استان و نیز در همه پایانه‌های مسافری عنوان کرد.

حلقه لاستیک خودرو با تعرفه دولتی در چهارمحال و بختیاری

چهارمحال و بختیاری یکی از محورهای ترانزیتی فلات مرکزی ایران به جنوب مطرح شده است و بخشی از جاده‌های این استان در محور بروجن به لردگان به محور ارتباطی خوزستان به مرکز ایران تبدیل شده است.

هم‌اینک افزون‌ هشت هزار و ۵۰۰ دستگاه خودروی سنگین و نیمه سنگین  باری و مسافربری و حدود  ۱۵ هزار راننده در بخش حمل و نقل عمومی چهارمحال و بختیاری در قالب ۵۵ شرکت حمل و نقل کالا فعالیت دارد.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.