شما اینجا هستید
اجتماعی » ۸۵ درصد فارغ‌التحصیلان چهارمحال و بختیاری بیکار هستند

۸۵ درصد فارغ‌التحصیلان چهارمحال و بختیاری بیکار هستند ،مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: ۸۵ درصد فارغ‌التحصیلان استان‌ بیکار هستند که ۴۴ درصدشان‌ مدرکشان‌ متناسب با ظرفیت‌های‌ استان‌ نیست‌.‌ به گزارش خبرگزاری چهارمحال آنلاین ، حفیظ‌الله‌ فاضلیان‌ در دیدار با معاون استاندار اظهار داشت: با توجه‌ به هفته کار و کارگر را در پیش رو داریم ۱۰۰ برنامه پیش‌بینی شده است‌.
وی با بیان اینکه ۹۹ هزار نفر در استان در جامعه کارگری است، افزود: از این مجموع‌ ۲۱ هزار نفر از کارگران‌ استان ما‌ شرایط کارگران‌ نخبه‌ را داشتند که‌ یک نفر از کارگران‌ استان به عنوان‌ کارگر نمونه ملی معرفی شد‌.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در سال جاری اساس کار ما حوزه‌ تعاون و حمایت از کارگران‌ است که امسال در نظر داریم‌ بیش از ۶ هزار بازرسی را از تعاونی‌های کارگری استان انجام دهیم و رعایت‌ و اجرای‌ درست‌ قانون‌ کار را داشته باشیم‌.
فاضلیان‌ خاطرنشان‌ کرد: ۸۵ درصد بیکاران استان ما از فارغ التحصیلان هستند و ۴۴ درصدشان‌ این افراد مدرکشان‌ متناسب‌ با ظرفیت‌ و پتانسیل‌های استان نیست‌ بنابراین‌ دانشگاه‌ها بابد متناسب با ظرفیت‌ استان دانشجو‌ پذیرش کنند‌.
وی گفت: ۲۵ درصد فعالیت کاری ما در استان در قالب کار کشاورزی، خدمات و گردشگری است که دانشگاه‌ها بابد در حوزه جذب دانشجو‌ در این‌ رشته‌ها اقدام‌ کنند‌.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!