شما اینجا هستید
اجتماعی » ۱۵۰ هکتار گندمزار مبتلا به بیماری زنگ زرد شد

۱۵۰ هکتار گندمزار مبتلا به بیماری زنگ زرد شد

۱۵۰ هکتار گندمزار مبتلا به بیماری زنگ زرد شد ،معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از شیوع بیماری ‘ زنگ زرد ‘ و آفت ‘ سن گندم ‘ در مزارع استان خبر داد و گفت : تاکنون ۱۵۰ هکتار از گندمزارهای شهرستانهای لردگان ،اردل ، کیار و شهرکرد به این بیماری قارچی مبتلا شده است.

به گزارش روز سه شنبه چهارمحال آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری حمید رضا دانش اظهار داشت: برای مقابله به این بیماری تاکنون ۵۰ هکتار از سطح مزارع گرفتار ، سم پاشی شده است و مقابله با این بیماری در سطوح دیگر نیز در تداوم دارد.

وی ، به سم پاشی به منظور کنترل و مبارزه با گسترش آفت سن گندم و زنگ زرد گندم در ۴ هزار و ۵۰۰ هکتار از ارضی زیرکشت گندم و جو در چند روز گذشته اشاره کرد و افزود: مساحت مزارع گندم و جو زیر کشت استان ۸۳ هزارهکتار است.

دانش گفت: ‘زنگ زردگندم’ بیماری قارچی است که بر برگ نزدیک خوشه می نشیند و اگر کنترل نشود به همه محصول خسارت می زند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: به همت کارشناسان این سازمان و اقدام به موقع کشاورزان در مبارزه با آفات، در دو سال گذشته درصد سن زدگی گندم استان از یک درصد به کمتر از یک دهم درصد رسیده است.

وی افزود: با توجه به افت شدید سفره های زیرزمینی، بذر اصلاح شده زودرس و میان رس در زمان کاشت ، بین کشاورزان با قیمت دولتی توزیع شده است.
سالانه ۱۴۰ هزار هکتار از مزارع چهارمحال و بختیاری به کشت بهاره و پاییزه اختصاص می یابد.


سالانه ۱۴۰ هزار هکتار از مزارع چهارمحال و بختیاری به کشت بهاره و پاییزه اختصاص می یابد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!